GT 1030 sistemde Valorant Val-1 hatası

İşletim sistemi
Windows 8.1

Onos

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8gb markasını bilmiyorum
Ekran kartı
gt 1030
Anakart
bilmiyorum
İşlemci
intel pentium g2030 @3.00GHz 3.00GHz
Valorant'ta skin değiştirmeye çalıştığımda bilgisayar Val 1 hatası veriyor. Skin değiştirmediğimde veya skin incelemeye girmediğimde bir sıkıntı yok, çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
çözüm ise lütfen çözüm diye işaretleyin ! "Arama kısmına; hizmetler yazın açın ve VGC diye bir hizmet bulun. Onu çalıştırınca büyük ihtimalle hata alırsınız ama deneyin tıklayın, hata alıyorsanız sağ tık yapın ve özellikler deyin orada dosya konumu var, onun konumunu açın sonra oradaki vgc.exe adlı dosyayı çalıştırın biraz bekleyin ve Valorant'ı açın."

Böyle bir şey buldum, deneyin bakalım.

Bir de şu var:
  1. En son Windows Güncellemelerini yüklediğinizden emin olmanızı istiyorum. VALORANT, Windows’un en son sürümünde en iyi çalışacak şekilde optimize edilmiştir ve güncelleme bir dizi sorunu çözebilir.
  2. Başka programlar VALORANT’a müdahale ediyor olabilir. Bunun olma olasılığını ortadan kaldırmak için, gereksiz başlatma süreçlerinizi kapatalım. Bu PC’nizin daha hızlı önyükleme yapma avantajı var

[Windows Tuşu] + R tuşlarına basın

Menünün altındaki metin çubuğuna msconfig yazın

Hizmetler sekmesini tıklayın

Tüm Microsoft hizmetlerini gizle <— Çok önemli! Sizi önemli bir işlemi yanlışlıkla devre dışı bırakmaya karşı korur!

Tümünü Devre Dışı Bırak düğmesini tıklayın

Vcg’yi bulun ve yeniden kontrol edin. Bu VALORANT için gereklidir

Başlangıç sekmesine tıklayın (Not: Windows 10, tümünü devre dışı bırak düğmesi olmayan bir Görev Yöneticisi Sekmesine gitmenizi sağlar. Orada gördüklerinizi manuel olarak devre dışı bırakın)

Tümünü Devre Dışı Bırak düğmesini tıklayın

Uygula düğmesine tıklayın

OK düğmesine tıklayın

Bilgisayarı yeniden başlatın
  3. Sizin bozuk olması durumunda grafik sürücülerinizi temiz bir şekilde yeniden yükleyelim. Yeni bir sürücü kümesi yüklemeden önce, yeni kurulumda olası bozulmaları önlemek için mevcut sürücülerinizi önceden tamamen kaldırmamız gerekir:
Başlat’a tıklayın ve “Aygıt Yöneticisi” yazın.

“Ekran Bağdaştırıcısı” sekmesini tıklayın ve açılır oku tıklayın. Cihazınızı görmelisiniz.

Video kartınıza sağ tıklayın ve özellikleri seçin.

Sürücüler sekmesi altında, kaldırmayı seçin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Son grafik sürücülerini buradan indirin:

NVidia Grafik Kartları: Download Drivers | NVIDIA

AMD Ekran Kartları: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Intel Grafik Kartları: Drivers & Software

1. VALORANT, Riot Vanguard (Anticheat) ve Riot Client’ın tam ve temiz bir şekilde yeniden yüklenmesini öneriyorum. Bu, sahip olabileceğiniz bozuk veya eksik dosyalardan kurtulacaktır. İşte bunu yapmak için dışarı:
Windows’ta “Program Ekle veya Kaldır” araması yapın

Program listenizde VALORANT arayın. Tıklayın ve Kaldır’ı seçin.

Ayrıca program listenizde Riot Vanguard’ı bulun ve kaldırın

C: \ Riot Games klasörünüze gidin ve VALORANT ve Riot Client klasörlerini silin. Bunları geri dönüşüm kutusuna gönderin ve ardından geri dönüşüm kutusunu boşaltın

Ardından Windows Gezgini’nin üst çubuğuna girin ve Riot Games klasörünü silin

Bilgisayarı yeniden başlatın.

Oyunu buradan tekrar indirin

Yüklemeye gittiğinizde, sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır”ı seçin ve yükleme istemlerini izleyin

Devam et ve yama yapmayı dene ve düzeltilip düzeltilmediğine bak. Riot Vanguard’ı yeniden yüklemeyi bitirmeniz istendiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

Dipnot: Bir yerden aldım ve elimden geldiğince kontrol ettim, yazım yanlışı falan çıkarsa ceza vermeyin lütfen. :)

Çözüm ise lütfen çözüm diye işaretleyin! "arama kısmına; hizmetler yazın açın ve vgc diye bir hizmet bulun. Onu çalıştırınca büyük ihtimalle hata alırsınız ama deneyin tıklayın, hata alıyorsanız sağ tık yapın ve özellikler deyin orada dosya konumu var, onun konumunu açın sonra oradaki vgc.exe adlı dosyayı çalıştırın biraz bekleyin ve Valorant'ı açın."

Böyle bir şey buldum, deneyin bakalım.

Bir de şu var:
  1. En son Windows güncellemelerini yüklediğinizden emin olmanızı istiyorum. Valorant, Windows'un en son sürümünde en iyi çalışacak şekilde optimize edilmiştir ve güncelleme bir dizi sorunu çözebilir.
  2. Başka programlar Valorant'a müdahale ediyor olabilir. Bunun olma olasılığını ortadan kaldırmak için, gereksiz başlatma süreçlerinizi kapatalım. Bu PC'nizin daha hızlı önyükleme yapma avantajı var.

[Windows Tuşu] + r tuşlarına basın.

Menünün altındaki metin çubuğuna MSConfig yazın.

Hizmetler sekmesini tıklayın.

Tüm Microsoft hizmetlerini gizle <— çok önemli! Sizi önemli bir işlemi yanlışlıkla devre dışı bırakmaya karşı korur!

Tümünü devre dışı bırak düğmesini tıklayın.

Vcg'yi bulun ve yeniden kontrol edin. Bu Valorant için gereklidir.

Başlangıç sekmesine tıklayın (not: Windows 10, tümünü devre dışı bırak düğmesi olmayan bir Görev Yöneticisi sekmesine gitmenizi sağlar. Orada gördüklerinizi manuel olarak devre dışı bırakın)

Tümünü devre dışı bırak düğmesini tıklayın.

Uygula düğmesine tıklayın.

Ok düğmesine tıklayın.

3. Sizin bozuk olması durumunda grafik sürücülerinizi temiz bir şekilde yeniden yükleyelim. Yeni bir sürücü kümesi yüklemeden önce, yeni kurulumda olası bozulmaları önlemek için mevcut sürücülerinizi önceden tamamen kaldırmamız gerekir:
Başlat'a tıklayın ve “aygıt yöneticisi” yazın.

“Ekran bağdaştırıcısı” sekmesini tıklayın ve açılır oku tıklayın. Cihazınızı görmelisiniz.

Video kartınıza sağ tıklayın ve özellikleri seçin.

Sürücüler sekmesi altında, kaldırmayı seçin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Son grafik sürücülerini buradan indirin:

NVIDIA grafik kartları: Download Drivers | NVIDIA

AMD ekran kartları: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Intel grafik kartları: Drivers & Software

1. Valorant, Riot Vanguard (anticheat) ve Riot Client'ın tam ve temiz bir şekilde yeniden yüklenmesini öneriyorum. Bu, sahip olabileceğiniz bozuk veya eksik dosyalardan kurtulacaktır. İşte bunu yapmak için dışarı:
Windows'ta “program ekle veya kaldır” araması yapın.

Program listenizde Valorant arayın. Tıklayın ve kaldır'ı seçin.

Ayrıca program listenizde Riot Vanguard'ı bulun ve kaldırın.

C: \ Riot Games klasörünüze gidin ve Valorant ve Riot Client klasörlerini silin. Bunları geri dönüşüm kutusuna gönderin ve ardından geri dönüşüm kutusunu boşaltın.

Ardından Windows Gezgini'nin üst çubuğuna girin ve Riot Games klasörünü silin.

Oyunu buradan tekrar indirin.

Yüklemeye gittiğinizde, sağ tıklayın ve “yönetici olarak çalıştır”ı seçin ve yükleme istemlerini izleyin.

Devam et ve yama yapmayı dene ve düzeltilip düzeltilmediğine bak. Riot Vanguard'ı yeniden yüklemeyi bitirmeniz istendiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

Dipnot: Bir yerden aldım ve elimden geldiğince kontrol ettim, yazım yanlışı falan çıkarsa ceza vermeyin lütfen. :)

Vgc ile alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum oyunun açılışında bir sıkıntı vs yok skin ön izleme ye girince kasma başlıyor ve val 1 hatası alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı