GT 1030 Sisteme HDD ve PSU tavsiyesi

mehmetalca35

Hectopat
Yer
Buca, İzmir, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler herkese. Elimdeki bilgisayarımı upgrade etmek istiyorum bir kaç ekleme yaptım fakat HDD konusunda çok kararsızım. Oyunlarda yüklemelerde şu anki HDD ile sorun yaşıyorum. SSD alıp her şeyi üzerine kurmayı planlıyorum yardımcı olup öneri yapacak var mı?

Şu an ki sistem;
  • P5G41T-M LX ASUS
  • Nvidia GT1030
  • 2x2 GB RAM kingston (şu an için yeterli)
  • 300W PSU (bunu da yenilemek istiyorum)
  • Xeon E5430 işlemci
Bilgisayarın şu anki performansından mutluyum çünkü fazla bir beklentim yok ve FPS sorunum yok. Oyun açılışı ve map yüklemelerinde problem yaşıyorum sadece buda canımı sıkıyor. Yeni sistem almayı düşünüyorum fakat bunu şu an için düşünmüyorum. Sadece zaman geçiriyorum şimdilik o yüzden buna uygun öneri yapabilecek arkadaşlar varsa yardımınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler. Bu arada PSU eski olduğu için tam verim aldığımı zannetmiyorum. HDD ve PSU 8 yıllık :( :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD olarak 1TB WD Blue EZEX .

PSU olarak da Nagas 600W 80plus fiyat performans olarak tavsiyemdir ama bütçeni bilmediğimiz için en uygunu sana söyledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe toplamda 350-400 lira civarında. Dediğim gibi abartı bir şey şu an için düşünmüyorum. Ufak tefek işime yarasa yeterli. Biraz daha zaman geçsin iyi bir bütçe ayırıp sıfırdan toplamayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı