GT 1030 sistemin The Forest performansı düşük

TzioN

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 1600
Ekran kartı: Zotac GTX1070 AMP 8GB
Ram:8x8 16GB 3200MHz Ram
Anakart: Asus a320M-K
RAM
1x8GB
Ekran kartı
GT 1030
İşlemci
R5 1600
Sistemim var diğer oyunlarda izlediğim videolara göre aynı FPS değeri alıyorum, The Forest ise izlediğim videolardan çok düşük, aynı sistem özelliklerime sahip kişilerden izliyorum 60FPS alırken ben ise 30 35FPS alıyorum bilgisayarı daha yeni formatladım 1 ay anca oldu, virüs taramaları vs hepsi yapıldı sürücüler BIOS vs hepsi güncel, sebebi nedir bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Optimizasyonu rezalet bir oyun olduğu için normal. Ayarları olabildiğince düşürmeni öneririm başka çaresi yok.

Normal. RAM tek kanal ve ekran kartı zayıf. 1080P'de kasacaktır.

Bilgilendirme için teşekkürler. Aslında olay o değil, aynı sistem özelliğine sahip başka bir bilgisayar 30 FPS daha fazla alıyor bunu anlamadım.
Optimizasyonu rezalet bir oyun olduğu için normal. Ayarları olabildiğince düşürmeni öneririm başka çaresi yok.
Düşürdüm ama aynı, aynı sistem özelliğine sahip başka biri daha asla FPS alıyor çok saçma.

Bilgilendirme için teşekkürler. Aslında olay o değil, aynı sistem özelliğine sahip başka bir bilgisayar 30 FPS daha fazla alıyor bunu anlamadım.

Düşürdüm ama aynı, aynı sistem özelliğine sahip başka biri daha asla FPS alıyor çok saçma.
Saçma değil optimizasyonu kötü dedim zaten başka sistemde iyi çalışması senin sisteminde iyi çalışacak anlamına gelmez optimizasyon yapılmadıysa o oyun senin sisteminde veya diğer sistemlerde belli bir fps veremez demektir değişiklik gösterir!
Sana bir program tavsiye edeyim, free sürümünü indir kur. Bu program oyunu hafifte olsa optimize eder asıl olayı oyunu kasmadan çalışması için grafiklerle oynar.

Kullanman için para ödeme zorunluluğu olmaması güzel o yüzden buyur buradan indir:

Kurulum basit es geçiyorum, indirdikten sonra programı açıp yardım isteyebilirsin adımları anlatırım yapması basit zaten. İstersen youtube'dan da bakabilirsin nasıl yapıldığı ile alakalı 1-2 dk araştırsan bulursun.

Son düzenleme:
Saçma değil optimizasyonu kötü dedim zaten başka sistemde iyi çalışması senin sisteminde iyi çalışacak anlamına gelmez optimizasyon yapılmadıysa o oyun senin sisteminde veya diğer sistemlerde belli bir FPS veremez demektir değişiklik gösterir!
Sana bir program tavsiye edeyim, Free sürümünü indir kur. Bu program oyunu hafifte olsa optimize eder asıl olayı oyunu kasmadan çalışması için grafiklerle oynar.

Kullanman için para ödeme zorunluluğu olmaması güzel o yüzden buyur buradan indir:

Kurulum basit es geçiyorum, indirdikten sonra programı açıp yardım isteyebilirsin adımları anlatırım yapması basit zaten. İstersen YouTube'dan da bakabilirsin nasıl yapıldığı ile alakalı 1-2 dk araştırsan bulursun.

Bilgilendirme ve her şey için teşekkürler, verdiğin linkten programı indirir çalıştırırım, korkmuştum aslında sadece bende var diye rahatlattı bu yanıtın, programı nasıl kuracağımı söylemenize gerek yok yormak ve uğraştırmak istemem, tekrar ve tekrar teşekkürler. İyi sabahlar dilerim.

Geri
Yukarı