Çözüldü GT 1030 sürücü "Kod 43" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shriena

Hectopat
Merhabalar. GT 1030 ekran kartı aldım. Sürücü yüklü fakat aygıt yöneticisinde sarı ünlem işareti var. Ekran geliyor. Açılışta bip sesi geliyor, 20-25 saniye sonra bir tane daha geliyor ve sistem açılana kadar böyle devam ediyor. Sonra bip sesi kesiliyor.

1621352287155.png

Çözüm
Sorunu çözdüm. Sürücüyü kurma esnasında ekran kartımı algılayamadığı için kurmuyordu. CMD'ye bcdedit /set pciexpress forcedisable yazdım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Sürücüyü kurmaya çalıştığımda oldu, sorun kalmadı. ^^

Yardımlarınız için teşekkür ederim, konu kapanabilir.
Sanırım bu ekran kartının arızalı olduğun anlamına gelir.
Bir kaç gün önce bu kartı televizyonda HDMI girişi olduğu için televizyona bağlayarak çalıştırmıştım. Bilgisayar yine aynı bip sesleriyle açılmıştı, sonrasında sürücüyü yükledim ve aygıt yöneticisinde düzgünce gözüküyordu. Bugün dönüştürücüm geldi ve monitörüme bağlayarak açtım, aynı televizyonumda olduğu gibi bip sesleriyle açıldı ama sarı ünlem işaretiyle gözüküyor.

DDU ile sürücüyü silip kursam düzelir mi?

Not: Dönüştürücü gelmeden önce ekran kartsız bir şekilde bilgisayarımı kullanıyordum ve Intel HD Graphics sürücüsünü yüklemiş. Şimdi gizli aygıtları göster seçeneğini açınca gözüküyor ama onla alakalı olabilir mi?

Bir kaç gün önce bu kartı televizyonda HDMI girişi olduğu için televizyona bağlayarak çalıştırmıştım. Bilgisayar yine aynı bip sesleriyle açılmıştı, sonrasında sürücüyü yükledim ve aygıt yöneticisinde düzgünce gözüküyordu. Bugün dönüştürücüm geldi ve monitörüme bağlayarak açtım, aynı televizyonumda olduğu gibi bip sesleriyle açıldı ama sarı ünlem işaretiyle gözüküyor.

DDU ile sürücüyü silip kursam düzelir mi?
Dene ama genelde bu kod hataları kartın arızalı olduğunu belirtir.

Kurulan driverda bir problem olabilir, daha önceden kullandığınız bir driver sürümünü kurup tekrar denemelisiniz.
Aynı hatayı Nvidia GeForce Gt 540M Notebook ekran kartımda alıyordum son sürüm driver kullanmama rağmen kod 43 hatası veriyordu eski driver ı kurduğumda sorun düzeldi umarım faydam olmuştur.

Sorunu çözdüm. Sürücüyü kurma esnasında ekran kartımı algılayamadığı için kurmuyordu. CMD'ye bcdedit /set pciexpress forcedisable yazdım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Sürücüyü kurmaya çalıştığımda oldu, sorun kalmadı. ^^

Yardımlarınız için teşekkür ederim, konu kapanabilir.

Çözüm

Geri
Yukarı