GT 1030 ve i3 550 darboğaz yapar mı?

Tontik

Decapat
Daha fazla  
GT 1030 i3 550 4 GB RAM 450 Watt PSU ile rahat çalışır mı? Darboğaz ne kadar yapar ya da yapmaz? Ne olur? Anakart bu arada H55.

Bende Q9400 var yaklaşık 6 aydır kullanıyorum zerre darboğaz yapmıyor ve şimdi araştırdım biraz i3 550 ile çok yakın performansta işlemciler o yüzden darboğaz olmaz diye düşünüyorum.
Bende Q9400 var yaklaşık 6 aydır kullanıyorum zerre darboğaz yapmıyor ve şimdi araştırdım biraz i3 550 ile çok yakın performansta işlemciler o yüzden darboğaz olmaz diye düşünüyorum.
6 aydır kullandığım GT 1030 bu arada Q9400 ü maalesef 12 yıldır falan kullanıyorum.

Peki destekliyor ise ileride 8 yaparsınız bu arada darboğaz yapacağını sanmam.
H55 çipset, tek modül 8 GB RAM desteklemiyor diye hatırlıyorum. Yine de kontrol edebiliriz.

En kötü ihtimalle güzel Samsung bir SSD kullanarak oluşabilecek takılmaları en az seviyeye düşürebilirsiniz.

Yapımı basit. Sanal bellek miktarını en düşük 4096, en yüksek 8192'ye ayarlayıp kaydedeceksiniz ve bilgisayarınızı yeniden başlatacaksınız. SSD'nizi de ağzına kadar doldurmayacaksınız.

Windows 7 ne kadar Microsoft desteği kesilmiş olsa da 4 GB RAM kullanacağınız makinede sizleri şaşırtacak performans sunacaktır.

PSU kalitesi fazla önemli değil. Sistem çok düşük W elektrik tüketimine sahip. Ancak bilindik modellerden 300W kaliteli bir PSU bile tercih etseniz işinizi sağlama almış olursunuz.

Darboğaz konusuna gelecek olursak, sistemde oyun oynarken yüksek çözünürlük ve düşük ile orta kaliteler tercih ederseniz hem işlemcinize az yük binecektir hem de kalite ve yüksek grafik ayarlarıyla kartı zorlamak yerine orta çözünürlükte daha akıcı bir oyun deneyimi sunacaktır. Uygulamaya göre değişir ancak çok ağır oyunlarda sıkıntı çıkartabilir. Onun dışında LOL, PUBG Mobile, Valorant, CS GO ve GTA 5'de doğru ayarları kullanırsanız sıkıntı çıkartmaz.

Geri
Yukarı