GT 1030 ve X4 880K Sistemde Görüntü Yok

Eternalsku

Decapat
  • Asus A68HM P33 V2
  • Asus GeForce GT 1030 2GB
  • AMD ATHLON X4 880K 4.0 GHZ
  • 8GB AMD İŞLEMCİLERDE ÇALIŞAN 1600 MHZ RAM

Arkadaşlar yukarıda görmüş olduğunuz sistemime aynı RAM'den alarak 16'ya yükseltmek istedim. Ram elime ulaştı. RAM'ı ilk bilgisayara taktığımda ekrana görüntü gelmedi. Slotları vb. değiştirip kurcalayınca görüntü geldi PC açıldı. Bilgisayarın özelliklerinden baktığımda 16.0GB fakat 7.94 kullanılabilir yazıyordu. (Windows 7 Ultimate 64 Bit).

Daha sonra kapatıp BIOS ekranına baktığımda 8GB yazıyordu. Daha sonra forumda konu açtım bu sorunla ilgili. Ramleri tek tek dene slotları değiş gibisinden tavsiyeler aldım. Tavsiyeleri yerine getirdim. Gene olmayınca tek RAM ile açmaya çalıştım ekranda F1 veya F2 tuşuna basmam istendi. Hangisine bastığımı hatırlamıyorum birisine bastım ve PC'yi kapattım. Sonrasında ne tek RAM le ne de çift RAM le ekrana görüntü gelmedi.

Mouse ve klavye ışıkları da yanmıyor. Aldığım rami kurye ile şirkete yolladım. Şu an tek RAM ile hala ekrana görüntü getiremiyorum. PC yi biraz açık tuttuğumda RAM'in Ekran kartının İşlemcinin ısındığını gözlemledim.
Yardimlarinizi bekliyorum.
Biosu sifirlarsam sorunun giderilecegini dusunuyorum. Biosu nasil sifirlayabilirim?

Son düzenleme:
Deneme-Yanılma yapılır bu durumlarda sırayla tek tek gözden geçirebilirsiniz ben anakartı düşünüyorum sorun ondan kaynaklı olabilir.Tek tek denemek lazım

Anakartın bozuk olduğunu nasıl anlayabilirim. Ve ram takıp çıkarmayla anakart bozulur mu? Kablomalada bir sıkıntı olabilir mi? Olursa Görüntü gelir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı