GT 1030 vs GTX 750 TI vs GTX 960

BatuhanKY

Decapat
Yeni bir sistem toplamaya karar verdim ve bütçem kısıtlı. GT 1030 Aero ITX 4 GB mı alayım ya da GTX 750 TI 2 GB mı alayım? İnternet kafede 4 GB bir GT 1030 kullanılıyor ama markasını tam bilmiyorum. Bir de 2. El GTX 960 buldum, sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saydıkların içinde sıralama yapmak gerekirse
1: GTX 960
2: GTX 750 ti
3: GT 1030
Bu kartlara bakmadan önce monitör özelliklerini ve bilgisayarının özelliklerini de belirtirsen hangisinin daha stabil çalışabileceğine bakabiliriz. Performans olarak GTX 960 diğerlerinden bir hayli iyi ama.

Bu kartlara bakmadan önce monitör özelliklerini ve bilgisayarının özelliklerini de belirtirsen hangisinin daha stabil çalışabileceğine bakabiliriz. Performans olarak GTX 960 diğerlerinden bir hayli iyi ama.

Sistemi Bu Yaz Toplayacağım;

AMD A8 7650K 3.3 GHz FM+ APU (İşlemcinin Ekran Kartını Kullanmam)

Anakart: MSI A68HM DDR3 FM+ Soket 2400 MHZ

Ram: HypreX Fruy Red 8 GB 1600 MHZ

HDD: Seageate 1 TB 7200 Rpm 3.0 MB 3.5" HDD

PSU: 450 W 24 Pin

Monitör'ü 2. El mi alayım Yada Sıfırmı?

Bu üçü arasında 960 açık ara farkla ikisini de tokatlıyor. Ama o işlemci ile darboğaz yapacaktır. Bütçeni belirtir misin?

Ayrıca yaz daha yeni bitti. 9 ay sonra alınacak sistemi şimdiden seçmen mantıksız. 9 ay sonra o parçalar kalacak mı? Dolar 10 TL olacak mı? Sen olacak mısın? Hiç biri bilinmiyor. 9 ay sonra konu aç.

Bu üçü arasında 960 açık ara farkla ikisini de tokatlıyor. Ama o işlemci ile darboğaz yapacaktır.

Arkadaş haklı ama tam olarak değil. Darboğazın sınırında kalacaktır. Eğer güncel driver vs. kullanırsan maksimum %85 civarında kullanırsın işlemcini ve ekran kartını da %100 oranında besler. Çekinmeden alabilirsin bence GTX 960 ve ayrıca ileride yeni bir sistem toplarsan da GTX 960 daima kullanabilirsin.
GTX 750 ti ve ya GT 1030 ( bu kartı hiçbir zaman önermiyorum zaten. ) almaktan uzak dur. GTX 960 al video da ki değerlerle rahatça oynayacaksın bence. 1080P monitörün vardır umarım.
GTX 960 dediğimiz kart GTX 1050 ti ile hemen hemen aynı güçte bir kart. Ayrıca GTX 1050 den çok daha iyi bir kart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 960, ama biraz daha ekleyerek 970 alabilirsin.

Eğer bu kartı alırsan direk darboğaz alarımları çalmaya başlayacak. Yani aslında sınır ekran kartın GTX 960 olmalı daha yükseğini alırsan bilgisayarda droplar olacaktır. Bu arada sistemindeki diğer parçalar oldukça yeterli. Gereksiz para israfından kaçın. GTX 960 al alamıyorsan GTX 750 ti al. Dediğim gibi GT 1030 dan uzak dur. Lanet bir kart öven kişiler bu kartın neyini övüyor bilmiyorum.

Eğer bu kartı alırsan direk darboğaz alarımları çalmaya başlayacak. Yani aslında sınır ekran kartın GTX 960 olmalı daha yükseğini alırsan bilgisayarda droplar olacaktır. Bu arada sistemindeki diğer parçalar oldukça yeterli. Gereksiz para israfından kaçın. GTX 960 al alamıyorsan GTX 750 ti al. Dediğim gibi GT 1030 dan uzak dur. Lanet bir kart öven kişiler bu kartın neyini övüyor bilmiyorum.

Şu an toplanmamış bir sistem hakkında konuşuyoruz. Aynı paraya Xeon kasa da toplayabilir. Böylece darboğaz yapmaz.

Şu an toplanmamış bir sistem hakkında konuşuyoruz. Aynı paraya Xeon kasa da toplayabilir. Böylece darboğaz yapmaz.

Haklısın ancak eldeki malzemeler ile bir sistem kurmaya çalışıyoruz. Ayrıca Xeon için anakartı, RAM modüllerini , İşlemciyi değiştirmek gerekecek. Bunlar için zaman gerekecek. Ayrıca elindeki parçaları satması ve gelen para ile bunları değiştirmesi gerekecek. Elde olan işlemcinin değişip AMD tarafından xeon performansına erişecek bir işlemci takılması da sorunu çözecektir. Zaten şu anki işlemci de darboğaz yapmıyor GTX 960 a. Yani önerilen herşey para içeriyor.

Madem ürün değiştiriyoruz. İşlemciyi elden çıkartıp AMD A8-8650 ile değiştirip hiçbir sorun ( darboğaz vs.) olmadan yola devam edilebilir. Tabi hepsi birer düşünce.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı