Çözüldü GT 1030'a aparatla takılan monitör görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Poyrazpaskall

Centipat
Normalde monitörümde HDMI çıkışı yok. Ve ben dün GT 1030 taktım kasama. GT 1030 ise benim monitörümdeki çıkışla uyumlu değil. Bu yüzden arkadaşımdan aldığım aparatı kullanmaya karar verdim. Aparatın bir ucu HDMI (kasaya giriyor) bir ucu ise benim monitörümden çıkan kabloya takılıyor. Oldukça basit anlatmaya çalıştım umarım canlandırabilmişsinizdir gözünüzde. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Normalde monitörümde HDMI çıkışı yok. Ve ben dün GT 1030 taktım kasama. GT 1030 ise benim monitörümdeki çıkışla uyumlu değil. Bu yüzden arkadaşımdan aldığım aparatı kullanmaya karar verdim. Aparatın bir ucu HDMI (kasaya giriyor) bir ucu ise benim monitörümden çıkan kabloya takılıyor. Oldukça basit anlatmaya çalıştım umarım canlandırabilmişsinizdir gözünüzde. Yardımcı olursanız sevinirim.
Evet arkadaşlar , sorun çözüldü. Dönüştürücü hatalıymış. Televizyonda kasa çalıştı. Teşekkür ederim mesajlarınız için. Yeni bir dönüştürücü alıp kullanmaya devam edeceğim.
Dönüştürücünuz doğru. Ekran kartınızdaki hdmı çıkışının düzgün çalıştığını anlamak için varsa TV'nizi monitör olarak deneyin. Görüntü gelirse VGA HDMI dönüştürücünüzde sorun vardır ve ucuz bir aparat yenisini alırsınız. Ama en önce özellikle monitörünüzün VGA kablosunu aparatta tam oturduğuna emin olun görüntü hâlâ yoksa başta dediğimi yani TV bizde deneyin.
Hocam HDMI yeri televizyonda da çalışmazsa yeni monitör alacağım anlamına mı geliyor?

Bende aynı dönüştürücünün beyaz modelini almıştım bozuk çıkmıştı , farklı bir dönüştürücü dene.
Hocam dönüştürücüyü aldığım arkadaş da ben almadan önce kullanmış yani dönüştürücüde sorun olması çok mantıklı gelmiyor bana. Ya ben bir şeyi yanlış yaptım ya da HDMI yerinde sıkıntı var.

Denemeden bende bir şey diyemem açıkçası. Tek çözümü denemek. Deneme yanılma ile ne icatlar bulundu bir bilsen. Sen çalışıp çalışmadığına bakacaksın. Yapabilirsin. Technopat sana inanıyor. Arkandayız her zaman.
Şimdi bilgisayarı televizyonun olduğu yere götürüp tüm kabloları ardından getirip oradan üçlü priz çekip her şeyi yeniden takmaya ne kadar üşeniyorum bir bilseniz 😄. Zaten HDMI kablosunun varlığı da merak konusu. Ama sanırım yapacağım.

TV ye görüntü gelmezse ya kabloda ya da ekran kartı sorunlu demektir. Bence görüntü gelir. Tahminen VGA hdmi aparatıni düzgün takamadiniz.
Diğer ucu kasaya giriyor zaten HDMI. Böyle olması gerekmiyor mu?

Dosya Ekleri

• IMG20220129122058.jpg
    IMG20220129122058.jpg
    49,9 KB · Görüntüleme: 12
Evet arkadaşlar , sorun çözüldü. Dönüştürücü hatalıymış. Televizyonda kasa çalıştı. Teşekkür ederim mesajlarınız için. Yeni bir dönüştürücü alıp kullanmaya devam edeceğim.

Çözüm
O dönüştürücüler genelde bozuk çıkıyor bende almıştım bozuk çıkmıştı, değiştirince düzelmişti.

Geri
Yukarı