GT 240M Laptop ısınıyor ve fan sesi fazlageliyor

MagNusChaSe

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara format attırdım. Sonra bilgisayarı açtım ve bilgisayarım internete bağlı değilken fandan çok az ses geliyordu. İnterneti bağlayınca fan çok fazla ses çıkarmaya başladı ve laptop çok ısındı. Virüs olma ihtimali yok çünkü format atıldı ve atıldıktan sonra hiçbir şey indirmedim. Görev yöneticisinden baktığımda disk değeri hep 100 oluyor. Bu sorunun sebebi ne olabilir? Bilgisayarımın özellikleri:
İsim: Casper Nirvana nb15.6 serisi.
-4 GB RAM.
-İntelcore i7 3.2GHz
-NVIDIA GeForce GT 240M.
Not: Benim tahminim eski olduğundan olabilir sonuçta 13 yıllık.

Bilgisayara format attırdım. Sonra bilgisayarı açtım ve bilgisayarım internete bağlı değilken fandan çok az ses geliyordu. İnterneti bağlayınca fan çok fazla ses çıkarmaya başladı ve laptop çok ısındı. Virüs olma ihtimali yok çünkü format atıldı ve atıldıktan sonra hiçbir şey indirmedim. Görev yöneticisinden baktığımda disk değeri hep 100 oluyor. Bu sorunun sebebi ne olabilir? Bilgisayarımın özellikleri:
İsim: Casper Nirvana nb15.6 serisi.
-4 GB RAM.
-İntelcore i7 3.2GHz
-NVIDIA GeForce GT 240M.
Not: Benim tahminim eski olduğundan olabilir sonuçta 13 yıllık.
İçini açıp temizlediniz mi? Macun yenilemesi yaptınız mı? Eğer ikisini de yaptıysanız size bir kaç önerim var. İlki diz üstü standı kullanarak ısınızı düşürebilirsiniz. İkinicisi alt takım fan alabilirsiniz ama eğer para vermeden düşürmek istiyorsanız, video gibi şeyler için güç tasarrufu moduna alabilirsiniz (performansınızı düşürüp ısıdan tasarruf yapar) Ya da denetim masasından işlemci durumu 100'de ise onu 80 veya 70 olarak ayarlamanız yine performanstan kısar ısınma tasarrufu yapar. Bunlar dışın da performans düşmesini istemiyorsan vakum veya üstte bahsettiğim gibi diz üstü standını tercih edebilirsin.

İçini açıp temizlediniz mi? Macun yenilemesi yaptınız mı? Eğer ikisini de yaptıysanız size birkaç önerim var. İlki diz üstü standı kullanarak ısınızı düşürebilirsiniz. İkinicisi alt takım fan alabilirsiniz ama eğer para vermeden düşürmek istiyorsanız, video gibi şeyler için güç tasarrufu moduna alabilirsiniz (performansınızı düşürüp ısıdan tasarruf yapar. Ya da Denetim Masası'ndan işlemci durumu 100'de ise onu 80 veya 70 olarak ayarlamanız yine performanstan kısar ısınma tasarrufu yapar. Bunlar dışın da performans düşmesini istemiyorsan vakum veya üstte bahsettiğim gibi diz üstü standını tercih edebilirsin.

İç temizliği yapıldı fakat macunu yenilemedim.

Geri
Yukarı