GT 335m Direct X sürümü

Serhatlrbb

Hectopat
GT 335m ekran kartim var ve techpowerup sitesinde DX 11.1(10.2) sürümü olduğunu notebookcheck de ise 10.1 oldugu yaziyor. Yani benim ekran kartimin sürumü ne DX11 mi DX 10 mu?

Parantez içindeki değer önemli. DirectX 10.1 desteklediğini söylüyor maksimum. Yani örneğin Valorant gibi DirectX 11 gerektiren bir oyunu açamazsınız maalesef.

GT 400 serisi ve üstü DirectX 11 destekliyor sadece. GT 300 serisi ve altı ise DirectX 11 desteklememektedir. DirectX 10 bir GPU yani elinizde ki.

Merhabalar daha önce de bu konu hakkında bir tartışma açmıştım. GT335m ekran kartımın sürümünün ne oldugu ile ilgili, açıkçası DX 11 desteklemedigini söylemiştiniz ancak aklımda şüphe oluştu. DxDiag'tan baktığım üzere Direct X3D ddı sürümüm 11.1 olarak gözüküyor, bunu arastırdım ve 11.1 ise Direct 11 destegi oldugu anlamına geliyormuş. Aynı zamanda Raft gibi minimum sistem gereksinimlerinde DirectX 11 bulunmasına rağmen bilgisayarım bu oyunu açabiliyor hata olmadan. Ben şimdi anlamadım kartım DirectX 11 destekliyor mu, desteklemiyor mu?

Geri
Yukarı