GT 420 4 GB gözükmesi

Burak52TR

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel İşsiz
Öncelikle konuyu yanlış yere açmış olabilirim bu yüzden hepinizden özür diliyorum.

Benim ekran kartım Asus GT420 2GB 128 bit fakat dxdiag değerlerinde 4GB olarak görünüyor.
Nvidia Denetim Masasından sistem bilgilerime tıklayınca grafik top bellek 4GB Paylaşımlı sistem belleği 2 GB olarak görünüyor buda sanırsam oyunlarda RAM'den 2 GB alıp ekran kartınına kullanıyor anlamında. Ekran kartım oyun için olmadığı biliyorum fakat 40FPS aldığım bir oyunda şuan 20-25 FPS alıyorum RAM zaten 4 GB.

Sorum : Bu paylaşılan sistem belleğini kapatma imkanım var mı ? Zaten GT420 için 2 GB bile fazla iken üstelik RAM'den çalıp 4 GB kullanıyor. BIOS'tan bununla ilgili bir ayar var mıdır diye baktım ama göremedim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

İşletim sistemi Windows 10 Pro.
1.png
WTF.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartı 2 GB Vram'i işleyemeyeceği için sistemden bellek alıp yavaşlatması mümkün değil. FSP düşüklüğü yaşamanızın başka sebebi olmalı. Sürücülerinizi güncel tuttuğunuza emin olun ve DX, Visual kütüphanenizi güncelleyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı