GT 420 overclock yapma

Sıcaklıklara bağlı, sorun oluşması için Power limit ve temp limit ile de oynaman lazım ki kart bayağı ısınsın; sonra bir anda yükü kesersin ve lehimleri atar. Ancak bu şekilde karta zarar gelir.

Ancak şöyle de bir şey var, OC yapıyorsan sıcaklık artışı/performans artışı formülünü kullan; çıkan sayı ne kadar büyükse yapmış olduğun OC o kadar verimsizdir. Pek fazla performansın artmıyorsa sıcaklıkları arttırmaya gerek yok, OC'yi geri alabilirsin performanstan tatmin olmazsan.

Sıcaklıklara bağlı, sorun oluşması için Power limit ve temp limit ile de oynaman lazım ki kart bayağı ısınsın; sonra bir anda yükü kesersin ve lehimleri atar. Ancak bu şekilde karta zarar gelir.

Ancak şöyle de bir şey var, OC yapıyorsan sıcaklık artışı/performans artışı formülünü kullan; çıkan sayı ne kadar büyükse yapmış olduğun OC o kadar verimsizdir. Pek fazla performansın artmıyorsa sıcaklıkları arttırmaya gerek yok, OC'yi geri alabilirsin performanstan tatmin olmazsan.
ozaman bi deniyiyim hocam programı kullanmayı bilmiyorum tam anlatımlı video varmı

@PyreXx

Mesut Çevik tarafından, işine yarar. Aslında zor bir şey değil, ama gerçek zamanlı rehber almak istersen al bakalım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tema farklı olabilir, değiştirebilirsin ama zaten önemli değil.

@PyreXx

Mesut çevik tarafından, işine yarar. Aslında zor bir şey değil, ama gerçek zamanlı rehber almak istersen al bakalım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam Power limit ve temp limit değerlerini değiştiremiyorum sebep nedir?

Onlarla oynamaman iyi olur zaten, kartın güç limitleri ve sıcaklık limitleri ile oynar o ayar.

Sebebini bilmemekle birlikte ayarlardan aktifleştirmen gereken bir şey var büyük ihtimalle.

Kartınız giriş segmenti ve bu yüzden yüksek bir overclock potansiyeli yok. Ayrıyeten güncel bir NVIDIA sürücüsüne de sahip değil. Güvenli tarafta kalmanız için değiştiremiyorsunuz.

@PyreXx

Mesut çevik tarafından, işine yarar. Aslında zor bir şey değil, ama gerçek zamanlı rehber almak istersen al bakalım:

Hocam Core clock 700 MHz Memory clock 550 MHz bunları 30 kamede yükselttim Core clock 730 Memory clock 580 yaptım 15 dk bekledim oyuna girince fazlada FPS etki etmedi en fazla 4 5 FPS sıcaklık 66 olmuştu değerleri daha fazla attırmalıyımıym acaba.

@PyreXx

Fazla FPS etki etmediyse sal bence, sıcaklıklar boşa artmasın. Bayağı arttırmışsın zaten Core Clock ve Memory Clock değerlerini.

Geri
Yukarı