GT 420 sisteme macOS kurulur mu?

Aktif bir Mountain Lion linki yok maalesef. Varsa archive.org gibi siteler de bulabilir.

Bende orijinal OS X Leopard ve Mountain Lion diskleri var, ama bunları imaj cekip atarsam nasıl olur bilmiyorum çünkü satın aldığım iMac bilgisayarlar ile geldi ve sanırım içinde her bilgisayarıma özel sürücüleri var.
5F4F7F50-03AE-44EC-94FD-6E009AE5BE40.jpeg

Konu sahibi 775pin bir işlemci kullanıyor ve ekran kartı GT420, bu sistemde tahminlerime göre eski OS X sürümleri çalışabilir ama OS X tarafında pek fazla bir bilgim yok. Sadece bir heves için macOS kurmak istiyor ise önereceğiniz eski OS X versiyonları çalışabilir.

Hayatımda hiç OS X kullanmadığım için bir denemek istemiştim, çok eski bir sürüm olursa işime yaramayacağı için gereksiz olur. Teşekkürler yine de :D

@EsatKa, detaylı anlatacak olursam bu sisteme Mac OS X kurabilirsin. Ama kullandığın ekran kartı ( GT 420 ) eski Mac'ler de kullanılıyor. Çok eski olduğu için o modellerin de desteklediği en yüksek sürümler maalesef Mac OS X Mountain Lion, Mac OS X Snow Leopard vb. oluyor. Bu ekran kartının güncel macOS sürümlerinde desteği yok. İşlemcine gelirsek bu işlemcinin daha önce bir Mac'de kullandıldığını görmedim. Bu yüzden native desteği yok ayrıca çok eski bir işlemci. Fake ID kullanıp Core i5 gibi göstermekten başka çare yok gibi. Onun dışında Wi-Fi veya Ethernet'inin modelini bilmek lazım uyumluluğunu kontrol etmek için. İstersen eski Mac OS X sürümlerini kullanabilirsin. Ama işine yaramayacaksa dediğiniz gibi, istersen sanal makine'de kullanabilirsin :)

@EsatKa, detaylı anlatacak olursam bu sisteme macOS X kurabilirsin. Ama kullandığın ekran kartı ( GT 420 ) eski Mac'ler de kullanılıyor. Çok eski olduğu için o modellerin de desteklediği en yüksek sürümler maalesef macOS X Mountain Lion, macOS X Snow Leopard vb. oluyor. Bu ekran kartının güncel macOS sürümlerinde desteği yok. İşlemcine gelirsek bu işlemcinin daha önce bir Mac'de kullandıldığını görmedim. Bu yüzden native desteği yok ayrıca çok eski bir işlemci. Fake ID kullanıp Core i5 gibi göstermekten başka çare yok gibi. Onun dışında Wi-Fi veya Ethernet'inin modelini bilmek lazım uyumluluğunu kontrol etmek için. İstersen eski macOS X sürümlerini kullanabilirsin. Ama işine yaramayacaksa dediğiniz gibi, istersen sanal Makine'de kullanabilirsin :)

Sanal makinede uğraşmim hocam, Ethernet'imin modelini bilmiyorum maaleseef, fake ID kullanırsam ne olur peki?

Geri
Yukarı