GT 420 - VGA ve Nvidia GPU Scaling Kullanamama Sorunu

Daha fazla  
Öncelikle sizlere problemimi ve yaşadıklarımı açık bir şekilde anlatayım.
Bir gün her zamanki gibi CS:GO oynamak için bilgisayarımı açtım. Daha sonra oyun girdim ve siyah barların olmadığını farkettim. Oyun içinde 4:3 1024x768 oynuyorum. Nvidia denetim masasına girip ayarları tekrar yapmak istedim fakat ölçeklendirme seçeneğinde GPU olmadığını farkettim. Oyunu oynamaya devam ettim bir süre sonra oyundan çıkınca masaüstü çözünürlüğüm 1024'e düşmüştü bile ve iğrenç bir görüntü ile karşı karşıyaydım. Düzeltmeye çalıştım fakat monitör çözünürlüğümün orada olmadığını farkettim, ufak bir araştırma sonucu 1440x900 çözünürlüğü oraya ekleyip kullanmaya başladım.

Buraya kadar her şey güzel ama bir süre sonra oyuna girdiğimde, özellikle de tam ekran açmak istediğimde 'İNPUT NOT SUPPORTED' hatası ile karşı karşıya kalıyorum.
Ekran tamamen siyah ve karşıda hareket eden bir yazı...

VGA-DVİ dönüştürücü kullanmam gerektiğini, sorunun VGA'dan kaynaklandığını düşündüm. Bütün forumlarda bu söyleniyordu. Fakat işe yaramadı.
Bir ara eski monitörümü bağlayıp (1280x1024 kare monitör) tekrar bu monitöre geçtiğimde GPU seçeneğinin geldiğini gördüm. O seçeneği seçtikten sonra gayet normal oyuna tam ekran girdim ve istediğim gibi oynadım.

Oyun bir süre sonra donmaya başladı ve masaüstüne döndüğümde hiç görmek istemediğim düşük çözünürlükle karşılaştım. Oyuna tekrar döndüm oyuındaki görüntü daha da kötüydü. Şuan VGA dönüştürücü ile bağlı monitörüm.
Bu sorunu çözmeme yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

Not: Driver güncelledim olmadı, kaldırdım tekrar indirdim yine olmadı. Bu tür çözüm olabilecek şeyleri denedim.
  • Ekran kartı: GT420 2GB Asus
  • Monitör: Acer AL1916W - 1440x900 16:10

Arkadaşlar çözümü bilen birileri yok mu

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    14 KB · Görüntüleme: 221
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı