GT 420m Notebook'da CS GO FPS sorunu

Kaan149

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. GT 420m Ekran kartı olan 4 yıllık bi notebook'um var. Yaklaşık 2 ay içinde bir sistem toplayacağım. Fakat bu 2 ay içerisinde bu laptopla idare etmek zorundayım. Sorunum şu şekilde. CS GO oynarken (başka oyunlarda da oluyor ) oyunda 5-6 dakika sonra fps 90 lardayken 40-50 lere düşüyor. 5-6 dakika sonra tekrar düzeliyor. Bazen fps düştüğü anda görev yöneticisini açıp 10-15 saniye bekleyip oyuna geri dönüyorum ve düzeliyor. Isınmadan kaynaklı olsa neden 5-6 dakika sonra düzelsin diye sormuyor değilim. Altında zaten soğutucu mevcut. İçinide yaklaşık 2 ay önce temizlemiştim. Windows 7 kullanıyorum. Windows 8'e geçmek için Dreamspark'tan ücretsiz KEY almayı denedim. Fakat geri dönmediler. Birdaha istemeye çalıştığımda ise e-posta kullanıldı sorununu aldım. Bundan 2ay öncede format attım. Ekran kartı driverları güncel. Yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Isınma olmadığına emin olmak için sıcaklıklara bakmanız gerek. AIDA64 veya MSI Afterburner kullanabilirsiniz.

temp1.png
temp2.png

Buyrun değerler bu şekilde. Laptop'u 4 yıldır kullanıyorum ve termal macun yenilemesi vs yapmadım. Yaparsam fayda eder mi bu FPS konusunda. Kendim yapmayı isterim ama masaüstü olmadığı için pek ellemek istemiyorum. Tanıdığım birine yaptırsam uygun olur mu ? Fayda etmeyecekse de yaptırmayayım boşuna. İlginiz için de teşekkürler.

Konu güncel.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı