Gt 420m vs amd radeon 7660g+7670m

BilgiSaymaz

Hectopat
Arkadaşlar 2 tane laptopum var. Birinin özellikleri ;

i3 370m 2.6 ghz , Nvidia gt420 1GB, 4 GB RAM
Diğeri
Amd a10 4600apu 2.4 ghz. Amd radeon 7660g+7670m 3GB, 8 GB RAM

Alttaki üsttekinden daha iyi oldugunu biliyorum ama league of legendste üstte oyunum en yüksete 40-50 FPS arası alıyor. Fakat alltaki sistem en düşük ayarlarda 24 FPS zor alıyor. Neden olabilir ekran kartı driverleri güncel ?

Ve i3 işlemci en fazla 80*

Amd a10 işlemci a10 129 derece oluyor ısı farkından olabilir mi ? Isı sorununu nasıl halledebilirim sogutucu bile alsam en fazla 100 derece olur.

129 derece nasıl oluyor yav. PC nin kendini önceden resetlemesi lazım. Demekki LOL ü 7670m le değilde 7660g le açıyor yoksa 7670m 420m den kat kat daha performanslıdır. Ayrıca 129 derece olan pcni servise yolla termal macununu değiştirsinler ve içini temizlesinler.

Bilmiyorum abi kendi kendinede kapanmıyor. En son ısısını ölçmek için yanına boş bidon koydum. Bidon erimiş açılmış işi ısı değerlerini baktıgımda 129 dereceden daha fazlaydı. Nerdeyse 157 falandı ama bilgisayar kendini kapatmıyor. Her hafta götürüyorum servise ama hep aynı.

Servise götürürken belirt bunları ayrıca 157 felan olması imkansız ya. :D Yanar pc :D Cidden yanar. :D Adamlara adam akıllı söyle termal macun yenilesinler. Baktın olmuyor aç içini temizle tozları termal macunu yenile. Technopatta videoları var.

O sıcaklıklar nedir abi? Başka programlarda teyit ettin mi? :D Belki kullandığın programda sorun vardır.
157°'de bilgisayarın plastik kısımları erir, hadi onu geçtim 100°'ye yaklaşınca bilgisayarın kendisini kapatması lazım :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı