GT 430 PC çok yavas açılıyor ve siyah ekran geliyor

Cnzxr

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:ASUS PRIME B450M-K II İşlemci:Amd Ryzen 3 2200g Ram:Patriot 8gb 3200mhz
RAM
4
SSD veya HDD modeli
HDD 500 GB
Ekran kartı
Nvdia GT 430 1GB
Anakart
MSI G41M P26
İşlemci
Intel e5700
Bilgisayarimi acarken anakartin resminden sonra Windows logosu geliyor. Sonra siyah ekran oluyor boyle bekletiyor 1 2 dk bazen ben CTRL+alt+del yapnca daha hzli geliyor bazense ise yaramiyor. Ve acildigindada alttaki gorev cubugunda sadece Windows homw tusu ile saat duruyor 2 3 dakikada anca kendine geliyor. 2 GB RAM daha kotu olan bilgisayarimin acilmasi bile en fazla 1 2 dkika suruyor. Bunda 5 10 dk ugrasiyorum. Neden olabilir yardim eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarimi acarken anakartin resminden sonra Windows logosu geliyor. Sonra siyah ekran oluyor boyle bekletiyor 1 2 dk bazen ben CTRL+alt+del yapnca daha hzli geliyor bazense ise yaramiyor. Ve acildigindada alttaki gorev cubugunda sadece Windows homw tusu ile saat duruyor 2 3 dakikada anca kendine geliyor. 2 GB RAM daha kotu olan bilgisayarimin acilmasi bile en fazla 1 2 dkika suruyor. Bunda 5 10 dk ugrasiyorum. Neden olabilir yardim eder misiniz?

HDD kullanıyorsunuz ve işlemciniz çok eski raminizde yetersiz o yüzden böyle.

Sistemin baya eski ve SSD yok. Belki de sitemde zararlı vardır. Format atıp deneyebilirsin.

Arkadaşlar zaten gerekenleri demiş yeni bir sisteme, durumunuz varsa geçin bence.

Normal hocam. Bu sistem en fazla bu kadar. SSD biraz arttırabilir.

Hocam eski bilgisayarım HDD ile olmasina ragmen islemci dha kotu olmasina ragmen daha hizli aciliyordu diyorum hocam HDD testte ettim daha saglam olmasina ragmen garp bir problem var onceden yoktu boyle bir şey. Herkes sizn dedinz gibi diyor ama hocam anlamadnz şey eski PC daha iyi aciyordu diyorum SSD diyorsnuz reis yapmayin bunu dedm diye gelp kavga edenler var bir de.

Hocam eski bilgisayarım HDD ile olmasina ragmen islemci dha kotu olmasina ragmen daha hizli aciliyordu diyorum hocam HDD testte ettim daha saglam olmasina ragmen garp bir problem var onceden yoktu boyle bir şey. Herkes sizn dedinz gibi diyor ama hocam anlamadnz şey eski PC daha iyi aciyordu diyorum SSD diyorsnuz reis yapmayin bunu dedm diye gelp kavga edenler var bir de.
Hangi Windows'u kullanıyorsunuz hocam?

Benzer sistemim vardı. GT 430'un sürücüsünü kurduğumda ekran kararıyordu. Araştırdım, sebebi dijital imza süresinin dolmasıymış. Nvidia sitesinde sürücüler var ama sorunlu. Siz hangi sürümü kurdunuz ve ne şekilde kurdunuz?

Son düzenleme:
Hangi Windows'u kullanıyorsunuz hocam?

Benzer sistemim vardı. GT 430'un sürücüsünü kurduğumda ekran kararıyordu. Araştırdım, sebebi dijital imza süresinin dolmasıymış. Nvidia sitesinde sürücüler var ama sorunlu. Siz hangi sürümü kurdunuz ve ne şekilde kurdunuz?
hocam win 10 dayim 8 9 a gecicektm valodesteklemiyor die win 10 gecitim ekran karti surucusu nerden guncellim blmiyorm kendi sitesinde yok diye bi yerde buldm indirddm valonun surucu guncel deil uyarisi kalkinca dedim dogru galiba bbende cok nadir ekran kararma oluyodu ama gecti simdi acarken siyah ekranda bekletiyor windows resmindensonra ekranda imlec oynuyor hareket ediyor bi sure sonra geliyor kendine sonrada acilncada gorev cubugu cok gec ygeliyor cok sacma sekilde

Hocam HDD ile aynı sistemde ben de Windows 10 kullandım. Aslında kullanamadım, zira işkenceydi.
Tavsiyem; Windows 8.1 veya 10'un NTLite denilen hafif sürümünü deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı