Çözüldü GT 430 sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

HaWlI KuLlANIcI

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar direkt olarak açılmıyor. Öncelikle 2-3 gündür fandan garip sesler geliyordu. Bilgisayar açılır açılmaz o sesi duyduğumda kapatıyor, birkaç saniye bekliyor ve tekrar açıyordum ve fan sorunu çözülüyordu. Bu sabah çözülmedi ve ben daha o bip sesini bile duymadan bilgisayarı sinirden en az 10 defa aç kapa yaptım. En sonunda sorunun hangi fanda olduğunu anlamak için bilgisayarın kapağı açık bir şekilde çalıştırdım ve bilgisayarda o bip sesi çıkmadı ve sadece çalıştı. Siyah ekranda durdu öyle. Simdi de aynı sorun, BIOS ekranını bile göremiyorum, öylece duruyor.

Ekran kartım ASUS GT430. Başka bir bilgim yok donanım hakkında maalesef :(

Çözüm
BIOS pilini sök ve 15 saniye sonra yeniden tak.

Ekran kartını sistemden sök ve anakart görüntü çıkışlarından görüntü almayı dene.

RAM'leri sök ardından giriş kısımlarını silgi ile temizle, aynı yerlerine tak.

Ekran kartını sistemden sök ve anakart görüntü çıkışlarından görüntü almayı dene.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Arkadaşın yazdıklarını sırayla dene her işlem sonrası PC'yi aç. Kısa süreli de olsa hangisiyle açılırsa yazarsın.
Aç kapa yapmak o kadar zararsız bir şey değil. Muhtemelen BIOS'u bozmuşsundur.

Hocam BIOS pili çözüm oldu teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı