GT 520M ekran kartı laptopta gözükmüyor

IamRudemi

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, şehir dışındayken bilgisayarım bozulmuştu, tanıdık birine yaptırmıştım. Daha sonra eve geldiğimde bilgisayarı açtım ama GT 520M ekran kartım gözükmüyordu. Driver yüklemeye çalıştım, yüklenmedi. Şu an laptopumda HD Graphics 3000 var. NVIDIA gözükmüyor. Ekran kartımı nasıl geri getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şehir dışındayken bilgisayarım bozulmuştu, tanıdık birine yaptırmıştım. Daha sonra eve geldiğimde bilgisayarı açtım ama GT 520M ekran kartım gözükmüyordu. Driver yüklemeye çalıştım, yüklenmedi. Şu an laptopumda HD Graphics 3000 var. NVIDIA gözükmüyor. Ekran kartımı nasıl geri getirebilirim?

Aygıt yöneticisinde bilinmeyen cihaz veya video denetleyici (3D denetleyici) var mı bakabilir misin?

Aygıt yöneticisinde bilinmeyen cihaz veya video denetleyici (3D denetleyici) var mı bakabilir misin?

Bilinmeyen cihaz yok görüntü bağdaştırıcılarında sadece Intel HD Graphics 3000 var.
Bilgisayarınızda ne gibi arızalar olmuştu ve bilgisayar modeliniz nedir?

Anakart yandı demişti adam.
Bilgisayarınızda ne gibi arızalar olmuştu ve bilgisayar modeliniz nedir?
Casper a15he
Bilgisayar satıcısının sayfasından modelinizi bulup oradan driver yüklemeyi deneyebilirsiniz bende de driver yüklenmiyordu öyle denedim oldu.

Onu denedim ama uygun donanım bulunamadı hatası veriyor.

Ekran kartı değişimi mümkündür ama eğer devre dışı bırakmak için gücü kesilmesi gerekirse ekran kartının güç bağlantıları kesilir. Bu işlem sadece arızalı ekran kartlarında uygulanır.
Ya da tamirde ekran kartına hasar verilmiş
Tamirde ekran kartına giden kapasitörler veya dirençler hasar görmüş olabilir.
Anakart yandıysa ekran kartı hatları hasar görmüş olabilir.
Çok fazla sebebi var.

Geri
Yukarı