GT 520M Witcher 3 Oynatır mı?

Benimki lehimli mi?
Oradaki %90 ibaresi şu şekilde adam diyorki özel makinesi varmış( böyle bişey yok ) aynı Gpu ile değişirse değişim olabilirmiş ama oda %90 ihtimalle olurmuş. Olmayada bilirmiş. Şimdi bunun benim dediğimle ne gibi benzerliği var?

Siz bu ancak özel makinesiyle değiştirilebilir buda aynı Gpu olmak şartıyla %90 ihtimalle demişsiniz. Şimdi siz anakarta lehimli bir Gpu'yu ne tür bir makineyle çıkarıyorsunuz. Ben söyliyim çıkaramıyorsunuz çünkü lehimlemek kaynak yapmak gibi bir şeydir ve herhangi bir şekilde çıkarılması mümkün değildir. Ayrıca aynı Gpu olması lazım demişsiniz, peki @Recep Baltaş ve @Ali Güngör videolarında neden laptoplara Gpu upgrade'nden bahsediyorlar. Sen rahatlıkla eğer Gpu anakarta lehimli değilse internetten atıyorum Gtx 970m'yi sipariş eder gelincede laptopuna monte ettirirsin bu kadar basit.

Oradaki %90 ibaresi şu şekilde adam diyorki özel makinesi varmış( böyle bişey yok ) aynı Gpu ile değişirse değişim olabilirmiş ama oda %90 ihtimalle olurmuş. Olmayada bilirmiş. Şimdi bunun benim dediğimle ne gibi benzerliği var?

Siz bu ancak özel makinesiyle değiştirilebilir buda aynı Gpu olmak şartıyla %90 ihtimalle demişsiniz. Şimdi siz anakarta lehimli bir Gpu'yu ne tür bir makineyle çıkarıyorsunuz. Ben söyliyim çıkaramıyorsunuz çünkü lehimlemek kaynak yapmak gibi bir şeydir ve herhangi bir şekilde çıkarılması mümkün değildir. Ayrıca aynı Gpu olması lazım demişsiniz, peki @Recep Baltaş ve @Ali Güngör videolarında neden laptoplara Gpu upgrade'nden bahsediyorlar. Sen rahatlıkla eğer Gpu anakarta lehimli değilse internetten atıyorum Gtx 970m'yi sipariş eder gelincede laptopuna monte ettirirsin bu kadar basit.
Yani illa dediğim dedik. Lehimli GPU' yu söken özel bir cihaz var GPU' yu belli bir sıcaklığa kadar ısıtıp yerinden çıkarıyor. Yani bide biliyorum sanıp halende yanlış bilgi veriyorsunuz. O videoda ki kart MXM bir kart yani ekran kartının tüm bileşenleri tek bir PCB üzerinde aynı masaüstü kartları gibi. Ayrıca eğer bahsettiğim cihaz kullanılırsa anakarta zarar verebiliyor aşırı ısıdan dolayı. Ve bu cihaz sadece ana servislerde bulunuyor. Diyelim.senin dediğini yaptık 520M' i çıkardık 520M ile GTX970M' in arasında ne kadar büyük bir ısı ve TDP farkı var biliyormusun? Sen daha üstele birşey öğrenmişsiniz bi laptop gördünüz ya ekran kartı değişen sizin için tüm cihazlar değiştirilebilir oluyor. Dediğim dedik yerine.internette araştır kardeşim biliyorum sanıpda bilmeyen insanlara yanlış bilgi vermenize izin veremem. İşi basitleştiremezsiniz bu TEKNOLOJI.

Şaka filan diyorsun heralde, yada gerçekten bilmiyorsun. GT 520M o efsane oyunu oynatabilecek bir kart değil. Ha çok çok düşük de açar mı açar, ama öyle bir efsane oyunu yüksek Texture ayarlarında oynayamıyacaksan bırak hiç oynama, yeni bir Pc almak nasip olursa sana onda sömüre sömüre inciğini cinciğini oyna derim. Artı orjinal al o oyun emin ol orjinal alınmayı dibine kadar hak ediyor ve türkçe yaması çıkacak yakında, onuda kurdunmu tadından yenmez. Dlc leri ile birlikte dolu dolu 350 saat oynarsın.

Yani illa dediğim dedik. Lehimli GPU' yu söken özel bir cihaz var GPU' yu belli bir sıcaklığa kadar ısıtıp yerinden çıkarıyor. Yani bide biliyorum sanıp halende yanlış bilgi veriyorsunuz. O videoda ki kart MXM bir kart yani ekran kartının tüm bileşenleri tek bir PCB üzerinde aynı masaüstü kartları gibi. Ayrıca eğer bahsettiğim cihaz kullanılırsa anakarta zarar verebiliyor aşırı ısıdan dolayı. Ve bu cihaz sadece ana servislerde bulunuyor. Diyelim.senin dediğini yaptık 520M' i çıkardık 520M ile GTX970M' in arasında ne kadar büyük bir ısı ve TDP farkı var biliyormusun? Sen daha üstele birşey öğrenmişsiniz bi laptop gördünüz ya ekran kartı değişen sizin için tüm cihazlar değiştirilebilir oluyor. Dediğim dedik yerine.internette araştır kardeşim biliyorum sanıpda bilmeyen insanlara yanlış bilgi vermenize izin veremem. İşi basitleştiremezsiniz bu TEKNOLOJI.
Ben pek anlamam da TDP ne demek

TDP, yapılan işlemler sırasında açığa çıkan ısıyı birim zamanda dağıtma yayabilme gücüdür.
Bu soruyu buraya yazana kadar Google yada benzeri bir arama motoruna sorabilseydiniz cevabı rahatlıkça ve detaylıca alırdınız.

Sağolun, ısıtılıp çıkarıldığını bilmiyordum. Ancak ben 520m'i Gtx 970m'le değiştir felan demedim bunu hangi mesajımdan çıkardınız acaba merak ettim.

Benimki lehimli mi?
Evet lehimli.

peki lehimi ısıttırıp çıkartsak ve baska bir ekran kartı taksak gtx 660m mesela ya bakın ben bu aralar bilgisayar alamam acil ekran karı lazım oyunu çok sevdim öyle böyle değil yalvarırım yardımcı olun lütfen.

Ya arkadaşlar konuyu dağıtmadan hepimiz şu cümle altında toplanalım.

SENİN LEPTOBUNUN EKRAN KARTI DEĞİŞMEYEN TÜRDEN. WİTCHER OYNAMAK İÇİN BAŞKA LEPTOP AL.

Ama cikartilabiliyormus buna ne diyeceksin?
Çıkartılabilse bile sizin dizüstü bilgisayarınızdaki 520m GPU'sunun tükettiği güç ile aynı gücü tüketebilecek başka bir GPU takılması gerekir. Aradığınız GPU, 520m ile aynı gücü tüketecek bir GPU mu? Ayrıca bu sadece bir varsayımdı. Sizin dizüstü bilgisayarınızın GPU'su anakartınıza gömülü. Bu yüzden GPU'nuz çıkartılıp yerine başka bir GPU takılsa bile dizüstü bilgisayarınızın bu GPU'yu destekleyip desteklemeyeceği muamma.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı