GT 525m Oyunlarda Performans Düşüşü Sorunu

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
Masaüstü PC kullanıyorum ekran kartım GT 525M. 1 ay önce Ultra High ayarlarda oynadığım oyunların kasmaya başladığını gördüm. Format attım, güncel driver yükledim kasmalar geçti. 1 2 gün öncesine kadar yine başladı kasmalar. Ekran kartı sürücüsünü güncellemek istediğimde ise nVidia uyumlu grafik donanımı bulamadı adında bir hata almaktayım. Aygıt Yönetcisi’nde sürücü güncelle yoluyla güncelledim kasmalar geçti. 2 gün sonra tekrar kasmaya başladı. Nedeni ne olabilir?

Öncelikle masaüstü değil, dizüstü bilgisayar kullanıyorsun zira GT525M mobil bir ekran kartı. Bahsettiğin sorun ise bariz bir ısınma sorunu. Garanti varsa servise gönder, yoksa cihazın içini aç ve fanları temizleyip termal macunu yenile. 30 TL’ye termal macun alabilirsin.

Benimde ekran kartım Nvidia GeForge GT 525M benimde farklı bir sorunum var:
Neredeyse bütün oyunlarda fps bir 85 oluyor bir 18 17 felan düşüyor yani çok oynuyor ne yaptıysam düzeltemedim yardımcı olabilirmisiniz?

Masaüstü PC kullanıyorum ekran kartım GT 525M. 1 ay önce Ultra High ayarlarda oynadığım oyunların kasmaya başladığını gördüm. Format attım, güncel driver yükledim kasmalar geçti. 1 2 gün öncesine kadar yine başladı kasmalar. Ekran kartı sürücüsünü güncellemek istediğimde ise nVidia uyumlu grafik donanımı bulamadı adında bir hata almaktayım. Aygıt Yönetcisi’nde sürücü güncelle yoluyla güncelledim kasmalar geçti. 2 gün sonra tekrar kasmaya başladı. Nedeni ne olabilir?

Kendi tecrübemi ifade etmek gerekirse şu an kullandığım laptop 3. senesinden sonra yaz aylarında ısınmaya başladı. Oyunlarda özellikle... Süpürge işi çözdü ama yazın gerçekten evde otururken bile terlediğin sıcaklar oluyor. Klimayı açınca da çok soğuk oluyor, sonrada hasta oluyorsun, her neyse... Laptop altlığı çok fark ediyor. Hem bilgisayarı daha yüksekte tutuyor. Hemde laptoptan çıkan sıcak havayı dağıtıyor. Aksi taktirde hem zemine daha yakın, hem laptop çevresi sıcak, dediğiniz sorun ortaya çıkıyor. Bende kasma olmuyordu ama 3 saat oynamanın sonucunda(3. seneden sonra) ısınma oluyordu, fan hızlanıyordu. Bende bırakıyordum. Dikine gitmiyordum. Çünkü gerçekten artık yazlar çok sıcak geçiyor. Biz otururken terliyoruz, laptop çalışırken ısınmasın da ne yapsın. :)

Son düzenleme:
Bende bu grafik işlemciyi kullanıyorum. Temizliğimi ayda bir yapıyorum bir problem çıkmıyor :)
Çalıştırabildiği oyunlarda aslan gibi :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı