GT 540M driver yüklenmiyor

Harun1111

Hectopat
Arkadaşlar elime Casper marka bir laptop geçti, format atayım dedim iyi her şey güzel attım, tüm drıverlerı yuükledim sadece GT 540M ekran kartını drıverı kurulmuyor. 2-3 gündür araştırma yaptım, elimden gelen her yolu denedim gene yapamadım. Şu anda Intel HD 3000 onboardı kullanıyorum ve guzel bir performans alamıyorum. Başından böyle bir sorun geçen birisi varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler. GT 540 ne manuel ne de setup dosyası kurulmuyor anca bir ünlem işareti kalıyor öyle.

81377727-d75a-4574-abb0-8a5daa681302.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende GT 540M kullanıyorum büyük ihtimalle GPU lehimleri atmış geçmiş olsun. Eski kartlar uzun yıllar çalışınca bir de yüke maruz kalınca lehimleri atıyor maalesef.

Hmm anladım Hocam çöp diyorsun yani yaptırılır mi ki
Yapılması için BGA cihazıyla Reballing yapılması lazım ama değmez bazıları Reballing yapıyorum diye çipi hava tabancasıyla ısıtıp geri yolluyor düzeldiğini zannediyorsunuz ama bir süre sonra bozuluyor. Eğer acil kullanmanız gerekiyorsa ekran kartı çipine ısıl işlem uygulayın düzelme ihtimali var geçici olarak. Ama HD Graphics ile de internette gezmek için kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hocam Win 10 mu ? Win 7 mi ? Benim de aynı gt540 ekran kartlı İ7 2620 işlemcili Casper laptop var.

Win 10 kuruluyken ekrana görüntü gelmiyor ne yaptıysak ettiysek olmadı. Laptop ekranından görüntü gelmiyor ama laptopı monitöre bağlayınca geliyor.

Yani Win 10'da hd3000 ile oluyor, gt540 ile ekrana görüntü gelmiyor monitör gerekiyor çok saçma bir durumdu.

Yalnız biri bir ara bana 326.80 beta bu driverı önermişti bir bakın, oldu demişti ama ben denemediğim için bilemiyorum.

Yapılması için BGA cihazıyla Reballing yapılması lazım ama değmez bazıları Reballing yapıyorum diye çipi hava tabancasıyla ısıtıp geri yolluyor düzeldiğini zannediyorsunuz ama bir süre sonra bozuluyor. Eğer acil kullanmanız gerekiyorsa ekran kartı çipine ısıl işlem uygulayın düzelme ihtimali var geçici olarak. Ama HD Graphics ile de internette gezmek için kullanmaya devam edebilirsiniz.
Hocam Win 10 mu ? Win 7 mi ? Benim de aynı gt540 ekran kartlı İ7 2620 işlemcili Casper laptop var.

Win 10 kuruluyken ekrana görüntü gelmiyor ne yaptıysak ettiysek olmadı. Laptop ekranından görüntü gelmiyor ama laptopı monitöre bağlayınca geliyor.

Yani Win 10'da hd3000 ile oluyor, gt540 ile ekrana görüntü gelmiyor monitör gerekiyor çok saçma bir durumdu.

Yalnız biri bir ara bana 326.80 beta bu driverı önermişti bir bakın, oldu demişti ama ben denemediğim için bilemiyorum.
Hepsini denedim ya arkadaşın dediği gibi lehimlerinde sıkıntı olabilir
GT 540M'e sağ tul özellikler diyip verdiği hata koduna bakın. Donanımsal arıza olabilir.
Herkese teşekkürler arkadaşlar büyük ihtimalle gpu yani donanımsal bi sorun var fazlada kafa yormaya gerek yok

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı