GT 540M ve i5 2450M için Adobe Photoshop sürümü kullanılmalı?

Oghun

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Los Santos
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemim çok iyi değil ama idare ediyor. Photoshop işlerine girmeyi planlıyorum. Acaba hangi sürümü indirmeliyim ya da başka program varsa önerir misiniz? Alan önemli değil.

GT 540M 2 GB
8 GB RAM
Intel i5 2450M
500 GB hard disk

Geçen seneye kadar aynı ekran kartlı laptopum vardı sadece ikinci nesil i7'di sizinkinden farklı olarak.

Cs6 Extended her zaman en efsane sürümdür. Çok rahat stabil sorunsuz çalışır.

ama siz bunun yanında 2019 ve 2022'yi deneyin bir de baktınız rahat çalışıyor 2022 ile devam edin. 22'de yapay zeka özellikleri çok iyi ama büyük ihtimal 2022 kasar ama yine de denemeden olmuyor bu işler.

19 önermemin sebebi 15-19 arası sürümlerde optimizasyon sorunu olabiliyor. 2019 en sağlamdı. Eğer 2022 çok kasar, 19 kullanılabilecek düzeyde olursa tabi 19 ile devam edin, 19 da kastı artık kral olan Cs6 Extended ile yola devam:)

Geçen seneye kadar aynı ekran kartlı laptopum vardı sadece ikinci nesil i7'di sizinkinden farklı olarak.

CS6 Extended her zaman en efsane sürümdür. Çok rahat stabil sorunsuz çalışır.

Ama siz bunun yanında 2019 ve 2022'yi deneyin bir de baktınız rahat çalışıyor 2022 ile devam edin. 22'de yapay zeka özellikleri çok iyi ama büyük ihtimal 2022 kasar ama yine de denemeden olmuyor bu işler.

19 önermemin sebebi 15-19 arası sürümlerde optimizasyon sorunu olabiliyor. 2019 en sağlamdı. Eğer 2022 çok kasar, 19 kullanılabilecek düzeyde olursa tabii 19 ile devam edin, 19 da kastı artık kral olan CS6 Extended ile yola devam:)

Çok sağ olun. Yakın zamanda deneyeceğim.

Sisteminiz de SSD yoksa Adobe CS6 kullanmanızı tavsiye ederim. İşlemci, RAM ve ekran kartınız son sürümü çalıştırır, fakat anlık takılmalar yaşamanız olası.

Photoshop ile ne yapmak istediğin burada önemli aslında. Örneğin retouch yapmak isteyen biri için 2021 veya 2022 sürümü daha uygun kişilere. Ben güncel sürüm kullanmıyorum ancak güncel sürümlerin 2021 ve 2022 özellikle yapay zekası biraz daha iyileştirildiğini gördüm youtube üzerinde karşılaştırılmalara baktığım zaman. Diğer yandan çizim, photobashing, manipulation gibi çalışmalar için 2022 sürümü aşırı gereksiz ve hantal. 2017 CC sürümü fazlasıyla yetiyor bu durum için ve hafif olduğu için daha iyi bir tercih diyebilirim. Örneğin 5000x3000 (300ppı) çözünürlüğe sahip bir environment çalışması yapacağım ve bu çalışma tahminim 250 küsür layerden oluşacak. Bunun için asla 2022 sürümünü kullanmam.

Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz acaba ona göre net bir şey söyleyebilirim sizlere.

Geri
Yukarı