GT 610M Laptop Oyunlarda FPS Dropları

Haemus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar benim sorunum şu:
İlk basta League Of Legend oyununu yukledigimde hicbir sorun yoktu, hatta orta-yuksekde 100-120 arasi FPS aliyordum. Ama simdilerde ise yine 100-120 FPS aliyorum fakat aniden 30'a 20'ye dusuyor ve bu cok can sıkıyor.
Laptopu temizleteli ve termal macunu yenileteli 6 ay veya 5 ay olmustur. Yani isinma cok fazla yok.
Sistemim:
  • Intel Core i5 islemci
  • 6 GB RAM (4+2)
  • Nvidia Geforce 610M 2GB ekran karti
Bu arada laptopa bu sorundan oturu bir suru Win 8, Win 10 yukledim ve bir suru format attim yine de gecmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS düştüğünde sürekli öyle kalıyor mu yoksa daha çok anlık mı oluyor?
Öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Ben 2 günlük ceza yüzünden size cevap yazamadım.
Neyse cevaba gelecek olursak 110 fps civarı oluyor 30 a düşüyor birkaç saniye öyle kalıyor sonra tekrar 110 oluyor birkaç saniye sonra tekra 30 a 20 ye düşüyor.Ve bu daha çok lolde oluyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Oyun boyunca işlemci hızı sabit kalabiliyor mu yoksa ara ara inip geri mi çıkıyor? Eğer ara ara hızı çok düşüyor ise FPS düşmesine sebep olur sizin gibi.

Oyunu açmadan önce görev yöneticisini açın ve işlemci kısmına gelin. Sonra oyunu pencere modunda açın ve oynamaya başlayın. Bir yandan da görev yöneticisi takip edin. FPS düştüğünde özellikle işlemci kullanımına ve hızına bakın ne seviyede diye.

Oyunu açmadan önce görev yöneticisini açın ve işlemci kısmına gelin. Sonra oyunu pencere modunda açın ve oynamaya başlayın. Bir yandan da görev yöneticisi takip edin. FPS düştüğünde özellikle işlemci kullanımına ve hızına bakın ne seviyede diye.
Bu dediklerinizi yarın akşam uygulayacağım şimdi vaktim yok. Uyguladıktan sonra size dönerim.

Ben 940m ile 140 alıyorum. Sen şükret açtığına.
Dostum şu GT610'u ne kadar kötülüyorsunuz :) Ben orta yüksek ayarlarda 100 fps alıyorum.(Tabi Lolde)

Oyun içinde FPS 60 sabitleyin. Laptop kullanıyorsunuz. FPS ne kadar artarsa o kadar çabuk ısınacaktır.
Çabuk ısındıkça da ani fps dropları olacaktır. Birde oyun oynarken bellek kullanan arka plan uygulamalarını kapatın. Bellek yetersiz kalınca fps drop olma ihtimali yüksek.
Sürücü güncellemerinizi kontrol edin. Laptop sitesinden bios güncellemelerine bakın.
Aşağıdaki programlar yüklü değilse veya günce değilse güncelleyin.
Intel Management Engine Interface
Intel Chipset Sürücüsü - INF Update Utility
Intel Rapid Storage Technology (RST)

Senin dediklerini ve Karakule'nin dediklerini yaptım işlemci kullanımı ve fps drop çok fazla olmadı fakat daha az Fps aldığım farkettim. Yani 45 civar fps alıyordum.

Yardımcı olabilecek biri var mı ?

Senin dediklerini ve Karakule'nin dediklerini yaptım işlemci kullanımı ve fps drop çok fazla olmadı fakat daha az Fps aldığım farkettim. Yani 45 civar fps alıyordum.

Yardımcı olabilecek biri var mı ?
İşlemci civarı oyun içindeyken %10 civarı kullanırken fps düşmesi olduğunda %20-%25 arasına çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı