GT 630 Ekran Kartı Performans Sorunu

kaigonhq

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bir ay önce bir konu açmıştım fanı kapatıp kapatmamak ile ilgili. Modelleme veya oyun oynarken ekran kartı fanı mı açıyorum ve öyle oyun oynuyorum pek bir işlevi yok ama ne olur olmaz diye. Şimdi sorunuma geleyim ekran kartı performansım %50'den daha fazla düştü neden diye düşünürken Afterburner ile shader clock ve memory clock değerlerine baktığımda yarı yarıya düştüğünü gördüm. Ekran kartını kullanmadığım durumlarda yarıya düşmesi normaldi fakat ekran kartını kullanmaya başladığımda da yarıda kalmaya başladı acaba bunun sebebi nedir ? Güncellemeleri devamlı olarak yaparım Geforce güncellemesi olsun driver güncellemesi olsun hepsi son güncellemede. Fotoğrafta görüldüğü gibi MSI Kombustor ile test ediyorum önceden programı açar açmaz shadder clock 810'dan 1620'ye çıkardı ama şu anda öyle olmuyor yardımlarınızı bekliyorum.
technopatforum.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı