GT 630 Ekran Kartını R9 280X ile Değiştirme

ayberk60

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, şu anda kullanmakta olduğum sistemdeki ekran kartından şikayetçiyim bu yüzden ekran kartı değiştirmeye karar verdim fakat bir ikilemde kaldım. Şu anda sistemimde Nvidia GT630 var. Ben AMD ekran kartı takmak istiyorum. (ASUS-R9 280x) AMD ekran kartı takarsam sıkıntı yaşar mıyım ? Ayrıca ekran kartı değiştirdiğimde format atmak zorunda kalır mıyım ? Takabilecek isem kaç watt power sup. gerekmektedir ?

Sistem Özelliklerim
  • İ7 4770 işlemci
  • Gigabyte H81 anakart
  • 8gb DDR 3 bellek
  • Nvidia GT630 Ekran kartı Değiştirmek istediğim kart Asus R9 280X ROG STRIX 3GB DDR5 384Bit Radeon.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir Casper vakası.. Casper firması tarafından mağdur edilmişsiniz geçmiş olsun. Bilgisayarınızın modeli CD.VTI4770A sanırım.
Güç kaynağının kaç watt olduğuna bakar mısın?

Eğer PSU yeterliyse hiçbir sıkıntı çıkmadan takabilirsiniz. Taktıktan sonra tek yapmanız gereken Nvidia driverlarını silip AMD Driver'ı yüklemek. Format atmanıza gerek yok. Ve tahminimce 3 kat daha fazla performans alacaksınız oyunlarda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı