R9 270X Ekran Kartını GTX 970 ile Değiştirme

Gokhan Turker

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, aklıma takılan bir konu var. Tanıdığımdan bana kalan bilgisayar gayet iyi sistem özelliklerine sahip. 8GB Ripjaws bellekler, 256 GB Samsung SSD, İntel 4770K işlemci, Asus Maxiumus VI Impact anakart, Zalman sıvı soğutma; genel hatları ile böyle fakat ekran kartım AMD R9 270X Direct CU II ve piyasada bundan daha iyi bulunan kartlar var ve gelecek yeni oyunları Ultra açmaması söz konusu olan bir kart. Sizce ben şimdiden bu kartı değiştirip yerine GTX 970 gibi güçlü bir kart mı almalıyım yoksa bunu gittiği yere kadar kullanmalı mıyım? 2. seçenek şu an benim için daha cazip fakat 3 4 sene sonra ekran kartı değiştirmek istesem bu sistemim acaba yeni teknolojileri kaldırır mı, darboğaz sorunu oluşur mu ? Uzun yıllar boyu tecrübesi olup öngörüde bulunabilecek arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bekleyin bir R9 3xx serisi çıksın. Performansı iyi olursa onu alırsınız. Olmadı R9 3xx serisi çıkınca 2xx serisi ucuzlar onlara bakarsınız.

CUDA sebebiyle Nvidia ilk tercihim aslında. 900 serisinden sonraki seri ne zaman çıkacak bilemiyorum fakat tercihim arasında o seriden bir kart olacak muhtemelen. Umarım darboğaz gibi srounlar olmaz ki 4770K gibi bir işlemcinin 2-3 senede çöp vazifesinde olacağını düşünmüyorum, yanılıyor muyum ?

CUDA çekirdekleri ile ilgilendiğinizi belirtmişsiniz. Modelleme ve Render ile uğraşıyorsanız nVidia daha iyi bir tercih olacaktır. Ekran kartı alma konusuna gelecek olursak, bu tamamen sizin karttan ne beklediğinize bağlı. "Ben oyunları Yüksek-Ultra arası oynayayım, AA takıntım yok" diyorsanız R9 270X işinizi görecektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı