GT 630 Valorant Düşük FPS

Ediz41

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba sistemim gayet iyi ancak Valorant'ta düşük FPS ve takılmalar oluyor. Sistemim:
  • 8 GB DDR3 1333 MHz RAM
  • GT 630 1GB DirectX 11
  • AMD Athlon 2 X2 3.40 GHz
  • 500 GB HDD
  • Windows 7 64 Bit
3 yıl kadardır formatlanmadı, sizce formatlasam tüm driverleri yüklesem düzelir mi?

Valorant için bu ekran kartı gayet yeterli fakat işlemci berbat.
O işlemci serisini biliyorum LoL'de 60FPS'yi zor görüyor.
İşlemci vasat olduğundan oyunun takılması normal.
İşlemciyi Phenom X4 955'e güncellersen oyun oynanabilir hale gelecektir.

Maalesef bütçem yok bu sistemi yeni topladımişlemciye overclock yapsam olur mu?
Oyun Windows 7 desteklemiyor Windows 10 yüklemeden bir çözümü yok.

Windows 10 yüklersem takılmalar gider mi yani?

Valorant için bu ekran kartı gayet yeterli fakat işlemci berbat.
O işlemci serisini biliyorum LoL'de 60FPS'yi zor görüyor.
İşlemci vasat olduğundan oyunun takılması normal.
İşlemciyi Phenom X4 955'e güncellersen oyun oynanabilir hale gelecektir.

Ya bende Valorant oynamak istiyorum ama sistemim kötü bir konu açtım sistemime hangi ekran kartını almalıyım diye yardımcı olur musunuz?

Valorant'ta FPS kısıtlamayı bilmiyorum bir de monitörün 150 Hz olması imkansız 5 senelik bir monitör

5 senelik olmasıyla alakası yok, Grafik ayarlarınıza girip

1616251920548.png

Gelişmiş görüntü ayarlarına tıklayın ardından

1616251950548.png

Burayı fotoğraf olarak atın.

İkici el 750 Ti düşük bütçe için.
Ekran kartı ne alaka? İşlemci berbat diyoruz, oyunu düzgün oynatmaya yetmiyor diyoruz. Hala ekran kartı öneriyorsun.

5 senelik olmasıyla alakası yok, Grafik ayarlarınıza girip

Eki Görüntüle 931889

Gelişmiş görüntü ayarlarına tıklayın ardından

Eki Görüntüle 931892

Burayı fotoğraf olarak atın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sorunu başka yerde aramayın! Asıl monitörle alakası yok.
Alın GT 630 1080P Low 80 küsür FPS. Sistem zayıf halkası kadar performans verir, bu sistemin zayıf halkası işlemci...

Ekran kartı ne alaka? İşlemci berbat diyoruz, oyunu düzgün oynatmaya yetmiyor diyoruz. Hala ekran kartı öneriyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Alın GT 630 1080P Low 100 küsur FPS. Sistem zayıf halkası kadar performans verir, bu sistemin zayıf halkası işlemci...

😂 Valorant'ı indirip grafik ayarlarından monitörünüzün Hz'si değil de 144.0Hz olarak ayarlayın sonra gelin burada monitör'le alakası yok diye konuşursunuz.

Alın GT 630 1080P Low 80 küsür FPS. Sistem zayıf halkası kadar performans verir, bu sistemin zayıf halkası işlemci...
Attığın videodaki kişinin sisteminin ne kadar iyi olduğunun farkındasındır umarım. GT 630 zayıf bir kart. Texture, doku vs. yüklerken bellek hızı yetersiz kalırsa takılmalar gerçekleşebilir. Zaten oyunun optimizasyonu iyi değil ve oyunu HDD'e kurmuş konu sahibi. Ondan kaynaklı da olabilir. Ve evet işlemcisi kötü.

Geri
Yukarı