GT 630M, i7 3770 Sistemde Oyunlarda Performans Düşüklüğü

• Konuyu başlatan MF
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 978
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
25
Bilgisayarımın özelikleri GeForce GT 630M, Intel Core i7 3770, 16 GB RAM. Her neyse ben bu sistem ile BF4’te Low’da 60-70. FPS arası alıyordum. Dizüstü bilgisayarım sorun çıkardı. Artık her oyunda, GTA SA’da bile 10 FPS alıyordu. O kadar kotu durumda idi. Servise gitti. Anakartı, ekran kart değişmiş. BF4’e girdim bu seferde 30-40 FPS arası almaya başladım. 30 FPS almama rağmen oyun akıcı değildi. Sorun nedir abi?

Sanırım GT 630 demek istedin zira 630M dizüstü bilgisayarlardaki olan model. Bir de kavram kargaşası yaşıyorsun sanırım. Dizüstü bilgisayar, laptoplara verilen isim. Masaüstü bilgisayar ise kasası ve monitörü ayrı olan bilgisayarlara verilen isim. Core i7 3770 işlemci de masaüstü bilgisayarlarda var. GT 630 ile hiçbir zaman iyi bir performans alamazsın. En azından GTX 750 Ti veya R7 260 alman gerek.

Vay be @MF abi. Senin de çoğu şeyi bilmediğin zamanın olmuş :D

Ekran kartın çok düşük aynı kart bende de var. Çok fazla performans alamazsın İntel Core Duo E4500 ile kullanıyorum yılbaşında yeni sistem toplayacağım. Her neyse Gta sandreas da 35-40 kare hızı limiti alıyorum. O kadar kötü kart ama idare ediyor sabrediyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı