Alıcı/Takas GT 710 ayarında ekran kartı

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Ayırdığım bütçe her şey dahil maksimum 300 TL (710 için değil, 730/40, 1030; AMD tarafında muadilleri). Alış sebebim yeni bir kasa sipariş etmiş olmam, ve satıcı firmanın ekran kartı stoğu yok demesi (perşembe kargoda olur dediler, geçen haftada pazartesi kargoda olur demişlerdi bakalım ne olacak :( Ve eski bilgisayarıma can katmayı istemem.

Olmazsa olmazlarım:
1) Kas gücü olarak bu aradığım segmentin üstünde olsa da şu sahte diye geçen cihazlardan olmaması.
2) Tamir görmemiş olması ve hiçbir aksamının bozulmuş olmaması. (tamirden kasıt ısıl işlem vb. şeyler, macun değişimi işime gelir.)
3) Aktif soğutmaya sahip olması.
4) Ses kartına sahip olması. Elimdeki G100'ün ses kartı olmadığı için HDMI ile ses alamıyorum ve bu beni gıcık ediyor.
5) Mümkün olduğu kadar yeni nesil olmasını tercih ederim, gerek güç verimliliği gerek ise görüntü çıkış portlarının daha güncel olması nedeniyle.

Dileyenle Palit G100 ekran kartı ve Snowman T6 Ultra takas edebilirim. Konumum Urla, ama Güzalbahçe'de de bir miktar zaman ayırabilirim. Kartın resmi, FurMark sonucu vb. şeyleri atarsanız iyi olur. İletişim için 2. el satış sitelerinde ilan açıp link bırakırsanız geri dönüş yaparım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum eğer istiyorsan elimde HD8350 ekran kartı var pasif soğutması var ama kasamda hiç fan olmamasına rağmen ve her şeyi en sonuna kadar çektim overclock ile 70-80 derece arası geziniyor fan takarsam 40 derece oluyor eğer istersen satabilirim 250 TL'ye.

Dostum eğer istiyorsan elimde HD8350 ekran kartı var pasif soğutması var ama kasamda hiç fan olmamasına rağmen ve her şeyi en sonuna kadar çektim overclock ile 70-80 derece arası geziniyor fan takarsam 40 derece oluyor eğer istersen satabilirim 250 TL'ye.
Hocam fansız olması düşündürdü biraz ama HDMI üzerinden ses aktarabiliyorsa düşünebilirim. Siz tam marka/model yazabilir misiniz?

Hocam fansız olması düşündürdü biraz ama HDMI üzerinden ses aktarabiliyorsa düşünebilirim. Siz tam marka/model yazabilir misiniz?

HDMI kullanmadım ama driver indirirken ses sürücüleride iniyordu kesin vardır bence. Modeli olmuyor bu pasif kartlarda düz HD8350 pasif soğutma lakin bende hiç fan yok sadece işlemci fanı ve hava almayan kasada 80 derece falan üzerine fan ekleyince 40 dereceye düşüyor oyunda.
Hd 8350 temiz - Sapphire Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 918684099

Modeli bu tertemiz üzerinde tek toz yok.
Böyle bir fan işini görecektir.

HDMI kullanmadım ama driver indirirken ses sürücüleride iniyordu kesin vardır bence. Modeli olmuyor bu pasif kartlarda düz HD8350 pasif soğutma lakin bende hiç fan yok sadece işlemci fanı ve hava almayan kasada 80 derece falan üzerine fan ekleyince 40 dereceye düşüyor oyunda.
Hocam denemeden emin olamam, benim eski ekran kartı da TYPE-C driver'ı indiriyordu ama kartta Type-C çıkışı yoktu o hesap. Gene de teşekkür ederim, biraz daha beklemede kalayım ben.

Hocam denemeden emin olamam, benim eski ekran kartı da Type-C Driver'ı indiriyordu ama kartta Type-C çıkışı yoktu o hesap. Gene de teşekkür ederim, biraz daha beklemede kalayım ben.

Tamamdır hocam eğer test etmeyi öğretebilirseniz bana test edebilirim.

Ayırdığım bütçe her şey dahil maksimum 300 TL (710 için değil, 730/40, 1030; AMD tarafında muadilleri). Alış sebebim yeni bir kasa sipariş etmiş olmam, ve satıcı firmanın ekran kartı stoğu yok demesi (perşembe kargoda olur dediler, geçen haftada pazartesi kargoda olur demişlerdi bakalım ne olacak :( ve eski bilgisayarıma can katmayı istemem.

Olmazsa olmazlarım:
1) kas gücü olarak bu aradığım segmentin üstünde olsa da şu sahte diye geçen cihazlardan olmaması.
2) tamir görmemiş olması ve hiçbir aksamının bozulmuş olmaması. (tamirden kasıt ısıl işlem vb. şeyler, macun değişimi işime gelir.)
3) aktif soğutmaya sahip olması.
4) ses kartına sahip olması. Elimdeki G100'ün ses kartı olmadığı için HDMI ile ses alamıyorum ve bu beni gıcık ediyor.
5) mümkün olduğu kadar yeni nesil olmasını tercih ederim, gerek güç verimliliği gerek ise görüntü çıkış portlarının daha güncel olması nedeniyle.

Dileyenle Palit G100 ekran kartı ve Snowman T6 Ultra takas edebilirim. Konumum urla, ama güzalbahçe'de de bir miktar zaman ayırabilirim. Kartın resmi, FurMark sonucu vb. şeyleri atarsanız iyi olur. İletişim için 2. el satış sitelerinde ilan açıp link bırakırsanız geri dönüş yaparım. Teşekkürler.

NVIDIA GT9400 1GB fanlı var eş değermi fln bilmem fiyat önerebilirsin.

NVIDIA GT9400 1GB fanlı var eş değer mi falan bilmem fiyat önerebilirsin.

Eş değer değil kendim kullandım 1 ay rezil bir ekran kartı hem çok ısınıyor hem çözünürlüğü çok düşük. 80TL'ye zor sattım. Letgo üzerinden satmaya çalışın bence.

Eş değer değil kendim kullandım 1 ay rezil bir ekran kartı hem çok ısınıyor hem çözünürlüğü çok düşük. 80TL'ye zor sattım. Letgo üzerinden satmaya çalışın bence.

Seninki fansızdı galiba çok ısınmıyor ve 150TL verdiler lazımdı satmadım.

Geri
Yukarı