GT 710 ekran kartı overclock ayarları

Insert

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba arkadaşlar. Ülkemizde birçok kişide GT 710 ekran kartı var. Bu ekran kartı birazcık hız aşırtma ile kullanılabilir sonuçlar elde edebiliyoruz. Örnek oyun olarak ise Rise of the Tomb Raider gibi bu ekran kartı için çok uç bir oyundaki performans sonuçlarını paylaşacağım.

Sistemim:
  • Intel Core 2 Quad 8300 2.50GHz
  • ASUS P5KPL-AM EPU
  • 2x2 Dual Channel DDR2 800MHz (Kingston)
  • MSI GT-710 1GB DDR3
  • 2X Samsung 160 GB HDD
  • Highpower 400W eco
1) Öncelikle sizinle varsayılan hız değerlerini ve FPS değerlerini paylaşacağım. Rise of the Tomb Raider: En düşük ayarlar ve 1280x720 çözünürlüğünde testler yapılmıştır.

perf. varsy..PNG

Rise of the Tomb Raider FPS değerleri:

rotr-1.PNG

Şimdi de hız aşırtma işlemine başlayalım.

Genelde her GT710'un çıkabileceği hız değerlerini deneyelim.

perf.2.PNG

(!) Bu değerleri ayarladıktan sonra geldi test etmeye yaklaşık 10 dk boyunca oyuna girip test etmemiz gerekmekte özellikle de sıcaklık değerleri çok önemli, çünkü yüksek sıcaklık hiçbir donanımımız için iyi değildir.

rotr-2.PNG

Yukarıda ayarladığımız değerlerden sonra sorun yaşamadıysak (herhangi bir Windows çökmesi ve aşırı ısınma gibi.) frekansları artırmaya devam ediyoruz.

perf.3.PNG

Yukarıdaki değerlerden sonra sorun yaşama ihtimaliniz artmakla birlikte performansta da çok bir artış yakalayamadım.

Şimdi de benim sorun yaşamadığım favori frekans değerlerini verelim.

perf.4.PNG

rotr-3.PNG

Görüldüğü gibi oyun gayet akıcı hale geldi. Şimdi de tehlikeli ama bazı oyunlarda çalışan frekans değerlerine gelelim. Fakat bu değerleri uygulamanızı tavsiye etmiyorum zira oyun içerisinde bozulmalar ve çökmeler yaşadım fakat yine de FPS değerlerini göstermek isterim.

perf.5.PNG

2.PNG

Görüldüğü gibi FPS artmak yerine sistem kararsız hale geldi ve daha düşük FPS değerleri aldık.

Konuyu özetlemek gerekirse benim gibi düşük bütçeye sahip olup GT710 gibi ekran kartına sahip arkadaşlar formdaki kişilerin dediklerine bence kulak asmasınlar. Evet bu kadar alt bir seviye ekran kartının amacı belli ama neden bedava duran performansı açığa çıkarmayalım ki.

Uyarı: Bu işlemler ekran kartınızın ömrünü nün daha hızlı kısalmasına sebep verecektir ve her türlü sorumluluk size aittir.

Not: Her silikonun verimi farklı olduğu için öncelikle elinizdeki GPU'nun verimini test ediniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi formlar dilerim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
gt710 ekran kartına core clock +200 memory clock +200 yaptım google kullanımım baya hızlandı derslerden sonra oyun testleri yapıcam

Alacak arkadaşlar almasın biraz daha para biriktirip gt 1030 ya da rx 550 alsınlar ben 1 ay önce (şimdi fiyatları arttı ama gt 710 yerine alınabilir.) rx 550 700-800 civarındayken almıştım (erken davransaydım 600'e alabilirdim.) ve şu an gayet memnunum. Eski ekran kartım gt 710'dan daha iyiydi ama o bile beni pek tatmin etmiyordu. Ekran kartım:
Edit: oyunlarda en fazla 66 derece gördüm. Belirtmeyi unutmuşum bununda 64 bit versiyonları var (gt 1030 ve rx 550) bu onlara göre çok pahalı olmuş.

Son düzenleme:
ben çok eskiden 2.el almıştım fazla param yoktu ve bilgisayarımdada ekran kartı yoktu anakartın veya işlemcinin ekran kartını kullanıyodum
Alacak arkadaşlar almasın biraz daha para biriktirip gt 1030 ya da rx 550 alsınlar ben 1 ay önce (şimdi fiyatları arttı ama gt 710 yerine alınabilir.) rx 550 700-800 civarındayken almıştım (erken davransaydım 600'e alabilirdim.) ve şu an gayet memnunum. Eski ekran kartım gt 710'dan daha iyiydi ama o bile beni pek tatmin etmiyordu. Ekran kartım:
Edit: oyunlarda en fazla 66 derece gördüm.

Herkese merhaba arkadaşlar. Ülkemizde birçok kişide GT 710 ekran kartı var. Bu ekran kartı birazcık hız aşırtma ile kullanılabilir sonuçlar elde edebiliyoruz. Örnek oyun olarak ise Rise of the Tomb Raider gibi bu ekran kartı için çok uç bir oyundaki performans sonuçlarını paylaşacağım.

Sistemim:
  • Intel Core 2 Quad 8300 2.50GHz
  • ASUS P5KPL-AM epu.
  • 2x2 Dual Channel DDR2 800MHz (Kingston)
  • MSI GT-710 1GB DDR3.
  • 2X Samsung 160 GB HDD.
  • High Power 400W eco.
1) öncelikle sizinle varsayılan hız değerlerini ve FPS değerlerini paylaşacağım. Rise of the Tomb Raider: En düşük ayarlar ve 1280x720 çözünürlüğünde testler yapılmıştır.

Eki Görüntüle 530672

Eki Görüntüle 531078

Şimdi de hız aşırtma işlemine başlayalım.

Genelde her GT710'un çıkabileceği hız değerlerini deneyelim.

Eki Görüntüle 531080

(!) Bu değerleri ayarladıktan sonra geldi test etmeye yaklaşık 10 dk boyunca oyuna girip test etmemiz gerekmekte özellikle de sıcaklık değerleri çok önemli, çünkü yüksek sıcaklık hiçbir donanımımız için iyi değildir.

Eki Görüntüle 531090

Yukarıda ayarladığımız değerlerden sonra sorun yaşamadıysak (herhangi bir Windows çökmesi ve aşırı ısınma gibi.) Frekansları artırmaya devam ediyoruz.

Eki Görüntüle 531084

Yukarıdaki değerlerden sonra sorun yaşama ihtimaliniz artmakla birlikte performansta da çok bir artış yakalayamadım.

Şimdi de benim sorun yaşamadığım favori frekans değerlerini verelim.

Eki Görüntüle 531099

Eki Görüntüle 531100

Görüldüğü gibi oyun gayet akıcı hale geldi. Şimdi de tehlikeli ama bazı oyunlarda çalışan frekans değerlerine gelelim. Fakat bu değerleri uygulamanızı tavsiye etmiyorum zira oyun içerisinde bozulmalar ve çökmeler yaşadım fakat yine de FPS değerlerini göstermek isterim.

Eki Görüntüle 531105

Eki Görüntüle 531106

Görüldüğü gibi FPS artmak yerine sistem kararsız hale geldi ve daha düşük FPS değerleri aldık.

Konuyu özetlemek gerekirse benim gibi düşük bütçeye sahip olup GT710 gibi ekran kartına sahip arkadaşlar formdaki kişilerin dediklerine bence kulak asmasınlar. Evet bu kadar alt bir seviye ekran kartının amacı belli ama neden bedava duran performansı açığa çıkarmayalım ki.

Uyarı: Bu işlemler ekran kartınızın ömrünü nün daha hızlı kısalmasına sebep verecektir ve her türlü sorumluluk size aittir.

Not: Her silikonun verimi farklı olduğu için öncelikle elinizdeki GPU'nun verimini test ediniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi formlar dilerim. :)

İki senedir bende daha dün dedim yapayım ne olacak.
GTA V 720p High reflection 8X MSAA'da oynuyorum takılma olmuyor.
Riva tuner çalışmıyor ama akıcılık çok fark etti.
1080p Low'da da takılmıyor.

Geri
Yukarı