GT 710 overclock sonrası sadece sağ tık çalışıyor

Fareye de bir overclock yapalım ne dersiniz?

Ya dostum, GT710 gibi giriş seviyesi neredeyse tüm modellerinde soğutmaya sahip olmayan bir modele OC yapıp 2FPS artış bile kazandırmadığı halde neden hala OC yapmaya devam ediyorsun? Büyük ihtimalle ekran kartına voltaj vereyim derken bir yerinde sıkıntı çıktı.

Bilgisayara format atmak tek çözüm gibi duruyor.
Çok tepki vermişsiniz, neden böyle bir kitle var anlamıyorum doğrusu.
İnsanlar çözüm ararken onları eleştirmeyi tercih ediyorsunuz, üzücü.

Şu anda derecesi 50.

Şu anda derecesi önemli değil aşırı OC yapmışsınız sıfırlayıp voltaj vermeden +100 MHz verip 10 dakika FurMark testi yapıp sonuçları atarsanız sağlıklı yorum yapabiliriz.
RX580 ile FurMark'ta 65 dereceyi geçmiyorum. Çok kötü bir değer 82 derece o karta, benim açımdan da bu OC'nin yetersiz olduğunu gösteriyor.

Kendimden örnek vereyim, 70 FPS aldığım kartla undervolt sonucu 90FPS'ye dayandım. 69 dereceyi geçmemesine rağmen o değerlerde kalmadım, çünkü kartlar o karelerde stabil olmuyor. Ne kadar voltaj versen bile stabil olmuyor. Benim denediğim kart mid range bir ekran kartı olmasına rağmen bu sorunu yaşadım, GT710 gibi entry sayılabilecek ekran kartını düşünemiyorum.

"ekran kartı boştayken ideal sıcaklık aralığı: 30-40 derece. ekran kartı yük altındayken ideal sıcaklık aralığı: 60-85 derece."
Webtekno alıntısı.

Şu anda derecesi önemli değil aşırı OC yapmışsınız sıfırlayıp voltaj vermeden +100 MHz verip 10 dakika FurMark testi yapıp sonuçları atarsanız sağlıklı yorum yapabiliriz.

"ekran kartı boştayken ideal sıcaklık aralığı: 30-40 derece. ekran kartı yük altındayken ideal sıcaklık aralığı: 60-85 derece."
Webtekno alıntısı.

FurMark hangi ayarları yapmamı önerirsiniz.

Webtekno alıntısı.

8X MSAA 1280x720 ayarlarında 9 FPS aldım ve derece yavaş yavaş artıyordu 70'e kadar çıktı sonra programı kapattım ekran kartına zarar verebileceği için.

Webtekno alıntısı.

Overclocksuz 8 FPS aldım aynı ayarlarda.

Son düzenleme:
@yagamilayto31 isminizden troll olduğunuz belli fakat ben yine de size açıklayayım;

GT710 yani giriş seviyesi ekran kartlarına hatta GT1030, RX550 tarzı ekran kartlarına overclock yapılmaması gerektiğini neredeyse her yerde söylüyoruz. Buna rağmen hala GT710 OC yaptım şöyle oldu diye yorum gelince de haliyle biraz sinirleniyorsunuz. Arkadaşa sert üslupla yaklaşmamın sebebi bu.

@yagamilayto31 isminizden troll olduğunuz belli fakat ben yine de size açıklayayım;

GT710 yani giriş seviyesi ekran kartlarına hatta GT1030, RX550 tarzı ekran kartlarına overclock yapılmaması gerektiğini neredeyse her yerde söylüyoruz. Buna rağmen hala GT710 OC yaptım şöyle oldu diye yorum gelince de haliyle biraz sinirleniyorsunuz. Arkadaşa sert üslupla yaklaşmamın sebebi bu.
Her OC düzgün yapıldığında yararlı olur. Sırf 2-3 FPS daha fazla almak istediği için bu kadar tepki vermenize gerek yoktu.
Amacınız linç etmek ise forumdan gidebilirsiniz, çünkü burada insanlar yardım bekliyor yargılanmayı değil.
Ayrıca Hataylı olduğum için özür dilerim dostum.

Her OC düzgün yapıldığında yararlı olur. Sırf 2-3 FPS daha fazla almak istediği için bu kadar tepki vermenize gerek yoktu.
Amacınız linç etmek ise forumdan gidebilirsiniz, çünkü burada insanlar yardım bekliyor yargılanmayı değil.
Ayrıca hataylı olduğum için özür dilerim dostum.

Aynen, voltajı ve ısısı yüksek her hız aşırtma işlemi faydalı oluyor. Dediğiniz lafa göre Core clock ve voltajı +1000 yaparsak Nirvana seviyesindeki FPS değerlerine sahip oluruz.

Ayrıca şu hatay mevzusunda özür diliyorum sizden, bir anlık sinirle yazdım o kısmı. Hatalıyım, kusura bakmayın.

FurMark hangi ayarları yapmamı önerirsiniz.

8X MSAA 1280x720 ayarlarında 9 FPS aldım ve derece yavaş yavaş artıyordu 70'e kadar çıktı sonra programı kapattım ekran kartına zarar verebileceği için.

Overclocksuz 8 FPS aldım aynı ayarlarda.

Testi yap 30 dakika açık kalsın 85 dereceyi geçmezse sıkıntı olmaz merak etme testi de 720p ve MSAA off yap bakalım kaç derece olacak (overclock yapmadan)

Geri
Yukarı