GT 710 ve 144 Hz monitör sorun çıkartır mı?

Beğendiğin bir monitör varsa al, ekran kartını değiştireceğini zaten belirtmişsin. Yüksek Hz monitörün bir eksisi yok.

Uygun bir fiyata bulunursa alınabilir o zaman işlemciniz güçlü.
Kart zaten şuan mevcut hocam elimde amazondan 185 tlye almıştım stoklar duzelmeme ihtimaline karşın ki öyle de oldu.
Beğendiğin bir monitör varsa al, ekran kartını değiştireceğini zaten belirtmişsin. Yüksek Hz monitörün bir eksisi yok.
1/144 e yetişemediği için yırtılma olmasından çekindim açıkçası.

Merhaba arkadaşlar, ekran kartı fiyatları malum. Dün bir monitör alacaktım, birkaç sebeple birkaç gün erteledim. Yeni sistem topladım fakat ekran kartı maalesef şu anlık GT 710. 2-3 aya RTX veya 1660 Super almayı düşünüyorum. 144 Hz monitör alırsam şu anki kartımla oyunlarda sorun yaşar mıyım?

Hiçbir sıkıntı olmaz. Sadece 144FPS göremessiniz.

Yırtılma 60 Hz monitörde yüksek FPS alınca daha fazla göze batan bir sorun. 144 Hz monitörü iyi seçmek lazım. Çoğu uygun fiyatlı üründe 1 MS yapınca, Sync desteği kapanıyor, Sync açınca parlaklık düşüyor. Gamepower gibi markalardan genel olarak, ASUS, BenQ gibi markaların 7-8 senelik ürünlerinden ayrıca uzak durmak lazım.

CS'yi bilmem de Valorant'ta o değerlere yaklaşır gibi geliyor bana. Keşke 10100F yerine düz 10100 alsaydınız.
710u 185e aldım hocam 0 kapalı kutu letgoda bile 200e gider gibi 1.5 yıl garantili haliyle.
Yırtılma 60 Hz monitörde yüksek FPS alınca daha fazla göze batan bir sorun. 144 Hz monitörü iyi seçmek lazım. Çoğu uygun fiyatlı üründe 1 MS yapınca, Sync desteği kapanıyor, Sync açınca parlaklık düşüyor. Gamepower gibi markalardan genel olarak, ASUS, BenQ gibi markaların 7-8 senelik ürünlerinden ayrıca uzak durmak lazım.
Bir öneriniz var mı hocam bütçe 2K max ben zowie düşündüm.

710u 185e aldım hocam 0 kapalı kutu letgo'da bile 200e gider gibi 1.5 yıl garantili haliyle.
Düz 10100 710'a vereceğiniz paradan daha ucuza geliyor ve sanırım daha performanslı. 2. elde ekran kartını satamayacaksınız orası doğru ama letgo fiyatlarını referans almayın, kimse o kartlara o paraları dökecek delilik değil di ki şu salgından sonra işler değişti.

Düz 10100 710'a vereceğiniz paradan daha ucuza geliyor ve sanırım daha performanslı. 2. elde ekran kartını satamayacaksınız orası doğru ama letgo fiyatlarını referans almayın, kimse o kartlara o paraları dökecek delilik değil di ki şu salgından sonra işler değişti.
Yakın performans evet haklısınız 630uhd daha iyi fakat 200 çok bir mebla değil bu kart için (garantisi devam ettiği için) normaldir gider her türlü fikren.

Yakın dönemde monitörlere pek bakmadığım için öneri yapmak istemem açıkçası. Bulabilirsen IPS, mevcut tüm girişleri üzerinden 144 Hz desteği olan, klasik 1 MS bir ürün bakılabilir. Youtube üzerinden birçoğunun incelemesi çıkıyor. Hayalet efekti gibi kronik sorunları olmayan bir tanesi yeterli gelir.

GT 710 gibi bir kartın tartışacak neyi var. Satmasan kenarda dursa da olur, sıkıştığında tak, birkaç gün görüntü versin. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı