Çözüldü GT 710 ve i7 4770 ile kasar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Link Corriere

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben şu anda i7-4770 ve RX 570 kullanmaktayım. Herhangi bir oyunu kenara bırakın, en küçük oyunlarda bile büyük miktarlarda kasma yaşamaktayım. (terraria, Half-Life: Blue Shift, Counter-Strike ve Fallout: New Vegas örnek olarak gösterilebilir) küçük bir düşünceden sonra işlemci ve ekran kartımın birbirine uymadığını düşünüyorum ve şu an GT 710 almayı planlıyorum. GT 710 sizce şu anki sorunun aynısını ortaya çıkarır mı? (muhtemelen bottleneck) veya şu anki sorunu çözmek için neler yapablirim? Cevaplarınızı bekliyorum.

i7-4770.
RX 570 Sapphire.
Anakart bilgisayarla birlikte alınmıştır ve üzerinde marka yazmamaktadır.
RAM'ler (2x4 = 8 gb) bilgisayarla birlikte alınmıştır ve üzerinde marka yazmamaktadır.
PSU güç miktarı tam belirli olmamakla birlikte tahmini miktar 800 Watt olmaktadır.
120GB SSD (sistemin kurulu olduğu disk)
1TB HDD.
Monitör çözürnürlüğü 1366X768.

Çözüm
Hocam yapmanız gerekenler basit.

CPB açık ise kapayın.

DSR açıp dene.

Elinizde o kahrolası stock soğutucu bulunuyorsa, kaliteli bir hava soğutucu ile değiştirmenizi öneririm. Örnek verecek olursam Snowman T6 Ultra olabilir.

Ayrıca kaliteli bir termal macun şart. F/P olarak MX-4 önerebilirim.

Hâlâ aynı sorunlar devam ederse;

Elinizdeki monitörü ister satın ister satmayın, Full HD (1080P) bir monitör alın.

Monitör için örnek verecek olursam;

Hocam soğutucu değişti zaten. Termal macun ise deneyeceğim.

3 yıl sonra yazıyorum, kafam nasıl güzelmiş bilmiyorum ama sorun anakartın kuzey köprüsündeymiş iyice bozulunca anakart falan değiştirdik artık sorun yok sadece RX 570 ve AMDnin şaklabanlıklarından kaynaklı sorunlar var onları da ilerde para olunca yeni PC alıp çözerim. PCyi düzeltmeye çalışırken ekran kartımı, RAMlerimi ve PSUmu çalan bilgisayarcı Serdar'a da buradan selamlarımı ileteyim.
Merhabalar. Ben şu anda i7-4770 ve RX 570 kullanmaktayım. Herhangi bir oyunu kenara bırakın, en küçük oyunlarda bile büyük miktarlarda kasma yaşamaktayım. (terraria, Half-Life: Blue Shift, Counter-Strike ve Fallout: New Vegas örnek olarak gösterilebilir) küçük bir düşünceden sonra işlemci ve ekran kartımın birbirine uymadığını düşünüyorum ve şu an GT 710 almayı planlıyorum. GT 710 sizce şu anki sorunun aynısını ortaya çıkarır mı? (muhtemelen bottleneck) veya şu anki sorunu çözmek için neler yapablirim? Cevaplarınızı bekliyorum.

i7-4770.
RX 570 Sapphire.
Anakart bilgisayarla birlikte alınmıştır ve üzerinde marka yazmamaktadır.
RAM'ler (2x4 = 8 gb) bilgisayarla birlikte alınmıştır ve üzerinde marka yazmamaktadır.
PSU güç miktarı tam belirli olmamakla birlikte tahmini miktar 800 Watt olmaktadır.
120GB SSD (sistemin kurulu olduğu disk)
1TB HDD.
Monitör çözürnürlüğü 1366X768.

Çözünürlük yüzünden kasıyor diye düşünüyorum.

O işlemci niye darboğaz yapsın! Sıcaklıkları kontrol edin.
Hocam anakart ve işlemci ısıları çok yüksek derecelere çıkmakta. Sorun soğutma sistemindemi yoksa başka bir şeyde mi çözemiyorum bu konularda çok yetenekli değilim
RX 570 ile 4770 darboğaz yapmaz. Full HD monitör alsan veya DSR açsan aynı şey. GT 710 sakın ama sakın alma, o parayı çöpe atsan daha iyi.

Hocam DSR derken neden bahsettiğinizi söyleyebilir misiniz lütfen? Ben bu konularda çok bilgili değilim.
Çok mantıksız bir hareket olur. Monitör 768p olduğu için darboğaz oluyor gibime geldi.
Anlıyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı