GT 720M Laptop Ani FPS Düşmesi

Daha fazla  
Notebook bilgisayarım var ve gereken FPS miktarını alamıyorum. Örnek vermek istiyorum CS:GO oynuyorum FPS 60-80 arası gidiyorken birden 25-30 FPS oluyor hatta 9-10 bile görmüştüm bir süre böyle oluyor sonra tekrar eski haline geliyor ve tekrar aynı durum. Bilgisayar soğuk halde açtım ısınmamış durumda aynı sorun Nvidia canlı destek ile iletişime geçtim DDU yaptım 3D ayarları yönettim sürücüleri güncelledim ama sorun aynı düzelme yok. Bir kaç hafta öncesine kadar darboğaz olan işlemcim vardı Pentium 3550m onu değiştirdim darboğaz yok ama FPS artışı da yok. Görev yöneticisinde CPU %99 oluyordu darboğaz oluyor diye düşündüm ve bu yaşadığım sorun darboğaz yüzünden oluyordur diye işlemci değiştirdim hiç bir fark yok. Disk %99 oluyor şimdi onun nedenini bilmiyorum belki ondandır bilen varsa lütfen yardım edebilir mi.
* Nvidia GT 740M - Intel HD graphics 4600 (Çift Ekran Kartlı)
*Intel Core i5 4200m
*6 GB RAM Win 10

Ekran Görüntüsü (1).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu arka plandaki gereksizleri kapat Google Crash mesela. Bir de diski hangisi kullanıyor? Diske tıklayıp bir foto atın.

Şu arka plandaki gereksizleri kapat google crash mesela bide diski hangisi kullanıo bi tıkla diske foto at
Her zaman olmuyor arada bir oluyor fakat bilgisayarı yeni açtım ve direk siteye girdim yazını okuyunca görev yöneticisinde şansıma çıktı belki bilgisayarı yeni açtığım içindir şimdi ki attığım resim.
Bu arada diskin benim problemimle bir alakası yok bence.

Ekran Görüntüsü (1).png
Ekran Görüntüsü (2).png
Ekran Görüntüsü (5).png

Bilgisayarı ilk acıgında disk cpu kullanımı yüksek olması normal disk kullanımın sabit böyle yüksekde kalıosa aramaya hizmetler yaz windows search kapat bi öyle dene

bide aramaya msconfig yaz microsoft hizmetlerini gizle yap kullanmadıklarının tikini kaldır uygula tamam yap baslatmaya gelip görev yönetisindende kullanmadıklarını kapat ayrıca windows defenderin acık bende o arka planda calıştıgı icin cs go da kasma yapıodu

ayrıca windows update i de kontrol et hizmetlere girdiginde acıksa durdur

Bilgisayarı ilk acıgında disk cpu kullanımı yüksek olması normal disk kullanımın sabit böyle yüksekde kalıosa aramaya hizmetler yaz windows search kapat bi öyle dene

bide aramaya msconfig yaz microsoft hizmetlerini gizle yap kullanmadıklarının tikini kaldır uygula tamam yap baslatmaya gelip görev yönetisindende kullanmadıklarını kapat ayrıca windows defenderin acık bende o arka planda calıştıgı icin cs go da kasma yapıodu

ayrıca windows update i de kontrol et hizmetlere girdiginde acıksa durdur
Bu gerçekten çok ciddi bir durum. Her şeyi denedim işlemciyi bile değiştirdim ama sonucum aynı oldu problemim devam ediyor şimdi ise kafayı yedi resmen bilgisayar yeniden başlattım yine aynı problem bu nedir ? Gerçekten profesyonel bir yardıma ihtiyacım var. Görev yöneticisini açıyorum CPU doluyor doluyor ve sonunda % 99 - % 100 oluyor sonra azalıyor ve ardından disk aynı şekilde % 99 - % 100 sonra tekrar azalıyor CPU artıyor.

İmzamdaki konudan belirttiğim hizmetleri devre dışı bırakın ve adımları uygulayın.

Öncelikle temiz kurulum yap. Sürücüleri doğru şekilde güncelle. Yine sorun devam ederse HD Tune PRO yazılımının health kısmını paylaş. MSI Afterburner OSD ile FPS düşeceği zaman 2-3 dakikalık bir video çek paylaş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denedim ama sorun devam ediyor. CPU yükseliyor disk azalıyor disk yükseliyor CPU yükseliyor döngü içerisindeler şu an
Telemetry'i kapatmak için MEGA buradan ilgili zip dosyasını indirip içindekileri masaüstüne çıkartın.

Önce reg dosyasına çift tıklama ile onay verin. Ardından bat dosyasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Görev zamanlayıcısından da Customer Experience Improvement Program ve Microsoft Compatibility Appraiser görevlerini devre dışı bırakmanızda fayda var.

Ardından bilgisayarı yeniden başlatın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı