GT 720M sistemde Minecraft sabit 60 FPS oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

EmirkaanBulat

Kilopat
Daha fazla  
V-Sync kapalı oyun içi V-Sync kapalı.
Oyunu küçük ekrana alınca 300 FPS'i geçiyor tam ekranda sabit 60 FPS.
i5 3230M.
GT 720M 2 GB.
8 GB DDR3 RAM.
Laptop.

Ekran Alıntısı.PNG

Nerde olacak o ayar.

Size kısa bir fıkra anlatayım mı?
Ekran 60Hz, alınmak istenen FPS 300.
Bu kadar.
Zaten ekranın 60HZ (Sadece 60 FPS gösterebilir demek oluyor bu.) Neden fazlası için bilgisayarını yoruyorsun?

Yine de daha yüksek FPS rahatlatıyor oynarken.
Yahu olmuyor öyle bir şey. 😄 Bizim bu gençler görüntü teknolojisine neden bu kadar uzak ya.
Bak anlatıyorum. 60Hz bir monitör maksimum saniyede 60 kare gösterebilir. 61 bile olmaz bak.
Geriye kalan FPS'lerin tamamı ekran kartı ve işlemcine gereksiz yükten ötesi değil... Hatta V-sync açtığın zaman daha güzel olur görüntü... Sen bilirsin .

Son düzenleyen: Moderatör:
Takmışsınız 60hz üstünü gösteremez diye. 60FPS sabit olunca genelde input lag olarak adlandırdığımız fare gecikmesi ortaya çıkıyor. 60hz monitörü var diye 75fps alamaz mı?
Yahu olmuyor öyle bir şey. 😄 Bizim bu gençler görüntü teknolojisine neden bu kadar uzak ya.
Bak anlatıyorum. 60Hz bir monitör maksimum saniyede 60 kare gösterebilir. 61 bile olmaz bak.
Geriye kalan FPS'lerin tamamı ekran kartı ve işlemcine gereksiz yükten ötesi değil... Hatta V-sync açtığın zaman daha güzel olur görüntü... Sen bilirsin .
Bu 60fps sorunu format sonrası mı yaşandı? Laptop mu kullanıyorsunuz? Laptop diye yazmışsınız pardon. Üstte bulunan sorum geçerli.

Geri
Yukarı