GT 720M sürücüsü yüklenmiyor

alpi01

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.
ASUS X550lb model laptopumun özellikleri bunlar:
  • Intel Core i5 4200u.
  • NVIDIA GT 720M.
  • 8 GB RAM.
  • Windows 10 64-bit

Uzun zamandır cihazımın NVIDIA ekran kartı kod 43 hatası veriyordu ve Intel dahili grafik birimini kullanmak zorunda kalıyordum. Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını ve sürücülerini kaldırıp internetten uygun sürücüyü bulup yüklemeyi denediğimde uygun donanım bulunamadı hatası alıyorum. Uygun sürücüyü nerden bulabilirim?

Son düzenleme:
Fermi mimarisine sahip GPUlarda 391.35 sürümünden sonraki sürücüler kurulamıyor, fakat NVIDIA sitesinden modeli girince daha üst sürüm sürücüyü indiriyor.
Bunu kurabilirsiniz.

Fermi mimarisine sahip GPUlarda 391.35 sürümünden sonraki sürücüler kurulamıyor, fakat NVIDIA sitesinden modeli girince daha üst sürüm sürücüyü indiriyor.
Bunu kurabilirsiniz.
Attığınız sürücüyü denedim fakat yine aynı hatayı aldım sürücünün uyumlu cihazlar kısmında gt 700m serisi yoktu sanırsam ondan kaynaklı

Geforce experience'i deneyin
denedim fakat nvidia kart olması gerekiyor benzeri bir hatayla karşılaşıyorum

GeForce Game Ready Driver | 391.35 | Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64-bit, Windows 8 64-bit | NVIDIA Eski mimari, sürücü desteği kesildi. 391.35 sürümünden başka sürücüyü yükleyemezsiniz.
Bunun Windows 10 64-bit için olan versiyonu yok mu? Sanırsam attığınız sürücü win 7, 8 ve 8.1 için olduğundan windowsun bu sürümüyle uyumlu değildir hatası alıyorum.

Son düzenleme:
Attığınız sürücüyü denedim fakat yine aynı hatayı aldım sürücünün uyumlu cihazlar kısmında gt 700m serisi yoktu sanırsam ondan kaynaklı

denedim fakat nvidia kart olması gerekiyor benzeri bir hatayla karşılaşıyorum

Bunun Windows 10 64-bit için olan versiyonu yok mu? Sanırsam attığınız sürücü win 7, 8 ve 8.1 için olduğundan windowsun bu sürümüyle uyumlu değildir hatası alıyorum.
Benim attığım aynı sürücünün Windows 10 64-bit sürümü zaten.

ASUS laptopun o serisinde mi sıkıntı var yoksa bütün ASUS laptoplar sürücü yönünden sıkıntılı mı anlamadım. Kendi resmi sürücü sayfası bile yeterli değil. Aynı üründen geçen yıl muhteşem cuma ile ucuz diye aldık. Windows 10 deneme kurduk ve önce touchpad çalışmadı. Bin bir takla ile onu çözdük bu sefer ekran kartı sürücüsü yüklenemedi. İndirmediğimiz sürücü kalmadı ama nafile. Grafik birimi olarak dahili grafik görünüyor ve geçiş için seçenek dahi yok. Kız üniversiteye gitti o şekilde ne yaptı bilmiyorum.

O bilgisayar benim bildiği FreeDOS olarak geliyor ve sürücü konusunda çok sıkıntılı. 720M ya Windows 10 yönünden veya firma kaynaklı bir sıkıntı var.

Geri
Yukarı