Çözüldü GT 730 DirectX 12 destekliyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nemai

Hectopat
Daha fazla  
Evet, internette de yazıyor biliyorum ancak kepler ve Fermi türleri var ve hangi türün desteklediği yazmıyor. Kartımın hangi tür olduğunu bilmiyorum ancak en fazla 391.35 grafik sürümü indirilebilen tür. DirectX 12 destekliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet, internette de yazıyor biliyorum ancak kepler ve Fermi türleri var ve hangi türün desteklediği yazmıyor. Kartımın hangi tür olduğunu bilmiyorum ancak en fazla 391.35 grafik sürümü indirilebilen tür. DirectX 12 destekliyor mu?

DirectX 11 destekliyor diye hatırlıyorum ama tam emin değilim.

DirectX 11 destekliyor diye hatırlıyorum ama tam emin değilim.

Artı -1 Eksi
Çözüm

Evet Windows 10 olursa destekler (yani ASUS GT 710 var bende ve destekliyor)

Artı -2 Eksi
GT 730 ile Forza Horizon oynayamazsın Turbox mağduru kardeşim.
Her gördüğünüz GT 730 karta Turbox yapıştırmayın lütfen.
Biraz daha araştırdım ve sadece kepler mimarisi DirectX 12 destekliyor. Fermi mimarisi maksimum 11 destekliyor. Benimki de fermi anladığım kadarıyla.
Tekrar araştırmaya koyuldum ve aşağıdaki siteden gördüğüm kadarıyla DDR3 Fermi türü kart DirectX 12 Level 11 destekliyor. Forza Horizon 4 açmak için gereken minimum level oluyor bu da.

Son düzenleme:
Her gördüğünüz GT 730 karta Turbox yapıştırmayın lütfen.
Biraz daha araştırdım ve sadece kepler mimarisi DirectX 12 destekliyor. Fermi mimarisi maksimum 11 destekliyor. Benimki de fermi anladığım kadarıyla.
Tekrar araştırmaya koyuldum ve aşağıdaki siteden gördüğüm kadarıyla DDR3 Fermi türü kart DirectX 12 Level 11 destekliyor. Forza Horizon 4 açmak için gereken minimum level oluyor bu da.
Ben Forza açamazsın dememişim. "Forza oynayamazsın" demişim. Buradaki muhatap arkadaş da zaten gelip hakikaten de adam akıllı oynunu oynayamadığını ifade eder. Ve GT 730 kartlar genelde N11 gibi, Trenyol gibi sitelerde satılan, çakma markalı "Turbox" diye genelleştirdiğimiz adi toplama kasaların içerisine konur, satıcı binlerce lira haksız kar etsin diye. Bir GT 730 duyarına ne gerek vardı anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı