GT 730 Ekran kartı fanı yavaş ve sallanıyor takıla takıla dönüyor

Hellwagner

Kilopat
Selamlar bu sabah siyah ekranla karşılaştım ve kasanın dış kapaklarını açıp içeriyi gözlemledim ve ekran kartının fanı hem sallanıyor hem de takılıyordu ekran kartını söküp fanı kontrol etmek istesem de bilgisizliğimden kaynaklı çıkaramadım internette kısa ve hızlı araştırmalar sonucu bir şeyler denedim fakat ekran kartı çıkmayınca zorlamak istemedim tanıdığım bir bilgisayarcı olmadığı için buradaki arkadaşların yönlendirmesiyle çözebileceğimi düşündüm bu arada siyah ekranken elimde fanı hızlandırmaya çalıştım ve duraksaması biraz azalınca PC açıldı ama MSI Afterburner ile sıcaklık değerini kontrol ettiğimde giderek arttığını fark ettim ve kendi imkanlarımda sıcaklığı 62 derece civarında tutuyorum ( soğuk ayarda fön makinesi) bilgisayarımı hiç detaylı temizlemedim bahsettiğim üzere çıkarma takma işlemlerini bilmediğim için aklıma gelen yardımcı olabilecek bilgileri yazayım eğer farklı bir şey lazımsa lütfen belirtin şimdiden teşekkürler.
Ekran kartı; GT 730 2 GB DDR3 MSI.
Anakart; H110M-D ASUS.
Şu anda ekran kartı boşta (Chrome açık) 60-63 derece arası LoL'de 70-75 arası oluyor ve fan şu anda sarsıntısız düzgün bir şekilde dönüyor sanırım sorun tozlandığı için başta dönmesi sıkıntı oluyor ekran kartını çıkarmam için yardımcı olursanız temizleyip sorunu çözebilirim diye düşünüyorum. Ayrıca sıcaklık değerleri biraz fazla mı yapılabilecek bir şey var mı ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı