GT 730 ekran kartı ile kullanılacak işlemci önerisi

focusx7

Centipat
Daha fazla  
GT 730 2 GB.
K5130 motherboard.
Şu anki işlemcim i3 3220 3.30 GHz.
2x8 RAM 1600MHz.

Çok drop yiyorum. Anakartımla ekran kartıma en iyi uyumlu işlemci söyler misiniz? Darboğaz olmasın.

Hocam merhabalar elinizdeki işlemci mevcuttaki ekran kartınıza darboğaz yapacak bir işlemci değildir. Drop yemenizin sebebi ekran kartınızın kötü olması ve günümüz oyunlarının yüksek VRAM ihtiyacından dolayıdır büyük ihtimalle.

i7 3770K ile olabilir belki ama i5 ile olmaz.
Hocam yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz.

Hocam merhabalar elinizdeki işlemci mevcuttaki ekran kartınıza darboğaz yapacak bir işlemci değildir. Drop yemenizin sebebi ekran kartınızın kötü olması ve günümüz oyunlarının yüksek VRAM ihtiyacından dolayıdır büyük ihtimalle.

Hocam yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz.
Ama gpu kullanımım ani düşüyor pc drop yiyor çok feci bazen düşmüyor normal oynuyorum bir sıkıntı olmuyo bazen bilgisayarımı açtığımda fps değerleri düşük oluyor. anlayamadım gitti

Darboğaz olmaz o işlemciyle başka bir sorun olmalı. Sistemin sıcaklıklarını kontrol et, ram tüketimini kontrol et. Disk sorunlu da olabilir. 2016 ltsb kurup güncellemeleri kurmazsan da güzel olur işlemcinin performansını aşağıya çekecek yamalardan kurtulmuş olursun.

Darboğaz olmaz o işlemciyle başka bir sorun olmalı. Sistemin sıcaklıklarını kontrol et, ram tüketimini kontrol et. Disk sorunlu da olabilir. 2016 ltsb kurup güncellemeleri kurmazsan da güzel olur işlemcinin performansını aşağıya çekecek yamalardan kurtulmuş olursun.
windows 7 kurimmi bilgisayarıma ?

windows 7 kurimmi bilgisayarıma ?
Çok eskidi artık, 2016 ltsb Steam ve tarayıcı desteğinde 4 sene daha sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Hizmetlerden search ve uptade kapatıyorum, defender control ile de defender kapalı, ram kullanımı W7 ile aynı hatta belki biraz daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı