GT 730 Isı Değerleri

WhiteFountain

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar aşağıdaki sisteme sahibim.
  • Xeon E5420
  • MSI GT730
  • 6GB DDR3 1333MHz SDRAM
  • FOXCONN G41MX-E
  • 120GB SSD
  • 1 TB HDD
  • Windows 10 Pro 64 bit Sürüm 1809
Oyunlarda biraz FPS sıkıntıları çekiyordum. İnternette biraz araştırma yaptım ve GT730'a +100 core clock ekledim ve kullanmaya başladım (sadece coreclock.) FPS'ler tam istediğim düzeye geldi ve ısı 5 dk'lık Furmark'ta 80 derece gördü. Fakat CS:GO'da 15 dakikalık bir yoldaş attım (shortdust), sıcaklık maks. 68 oldu. Açıkcası bu beni memnun etti fakat yine de korkuyorum, 80 dereceye 5 dk'da çıkması korkudan kapattım zaten. Bu overclock'ta bu sıcaklıklar normal midir? (CS:GO'da eskiden 80-140 arası alırken O.C sonrası 100-220 aralığını gördüm ve 1024x768'de ayrıca low ayarlarda fakat 80 alırken bazen 60 altına düşüyordu ve beni rahatsız ediyordu. En azından ondan kurtuldum ve sadece CSGO için bu.)

GT730'un 3 tane farklı modeli var. bendeki:

NOT: Isı boşta 25-40 arası.

GT730.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük ayarlarda 4:3'te ekran kartı genellikle tam yükte çalışamıyor CS:GO'da. 5 dakikada 80 derece diyorsunuz da kart kendini 80 derecede tutabiliyor mu? Daha fazla yükselecek mi? Buna dikkat etmek gerekiyor. Afterburner'dan fanları manuele alıp 60 dereceden sonra tam performansta çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bence GT 730 için 80 derece fazla.

Arkadaşın dediğine katılıyorum. Afterburner ile kişisel fan profilinizi oluşturup 60-65 dereceden sonra fanları 85-90 arası çalışacak şekilde ayarlayın. Ya da tam yükte çalıştırın. Sıcaklık sorununu bu sayede çözebilirsiniz.
Zaten kişisel fan profilini yaptığınızda da sıcaklık Furmark'ta 80 dereceye kadar çıkıyorsa o overclock ağır yük altında sıkıntı çıkarabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı