GT 730 iyi midir?

Valorant 900P en düşük ayarlarda ortalama 70 - 80 FPS aldım hocam, 100'ü de geçiyordu çoğu zaman fakat bazen 50'de oluyordu. İşlemcim Q9550 olduğundan genellikle %70 - 100 arasında çalışıyordu. LGA775'in en güçlü işlemcilerindendir kendileri fakat artık işlemci ağırlıklı oyunlarda yetişemiyor. Sizin işlemciniz neydi? GTA 5'e giriyorum şimdi de

Peki hocam beklemedeyim.

GTA 5'te de 900P en düşük ayarlar tam darboğaz sınırı Önce benchmark yaptım ve %100 işlemci kullanımıyla en aşağı %92 ekran kartı kullanımı gördüm, bu halde bile 30 FPS'nin altını görmedim. Serbest modda iken de (yine aynı ayarlar) genel olarak 33 FPS civarında oynadım. Ekran kartı kullanımında da yine %95'in altını görmedim, işlemcim %100 kullanıldığı halde. Sonra ekran kartımın frekanslarını 850MHz çekirdek frekansı, 960MHz bellek frekansı olarak hız aşırttım ve ortalama 40 - 45 FPS civarında oynayabildim. Başka istediğiniz bir oyun var mıdır?

Hocam çok teşekkür ederim geç cevap için kusura bakmayın Ryzen 5 1600 AF'li DDR4 yeni nesil bir sistem toplayacağım ve GT 730 ile idare edeceğim.

Başka bir teste gerek yok ama son bir sorum var sizdeki Fermi model 2 GB VRAM ve 800 MHz Memory Clock'a sahip bendeki ise 4 GB VRAM ve 550 Memory Clock'a sahip sebebi nedir bunun arada performans farkı var mıdır?

Arada kayda değer fark olur eğer öyleyse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…