GT 730 iyi midir?

Valorant 900P en düşük ayarlarda ortalama 70 - 80 FPS aldım hocam, 100'ü de geçiyordu çoğu zaman fakat bazen 50'de oluyordu. İşlemcim Q9550 olduğundan genellikle %70 - 100 arasında çalışıyordu. LGA775'in en güçlü işlemcilerindendir kendileri fakat artık işlemci ağırlıklı oyunlarda yetişemiyor. Sizin işlemciniz neydi? GTA 5'e giriyorum şimdi de :)

Peki hocam beklemedeyim.

GTA 5'te de 900P en düşük ayarlar tam darboğaz sınırı :) Önce benchmark yaptım ve %100 işlemci kullanımıyla en aşağı %92 ekran kartı kullanımı gördüm, bu halde bile 30 FPS'nin altını görmedim. Serbest modda iken de (yine aynı ayarlar) genel olarak 33 FPS civarında oynadım. Ekran kartı kullanımında da yine %95'in altını görmedim, işlemcim %100 kullanıldığı halde. Sonra ekran kartımın frekanslarını 850MHz çekirdek frekansı, 960MHz bellek frekansı olarak hız aşırttım ve ortalama 40 - 45 FPS civarında oynayabildim. Başka istediğiniz bir oyun var mıdır?

Valorant 900p en düşük ayarlarda ortalama 70 - 80 FPS aldım hocam, 100'ü de geçiyordu çoğu zaman fakat bazen 50'de oluyordu. İşlemcim Q9550 olduğundan genellikle %70 - 100 arasında çalışıyordu. LGA775'in en güçlü işlemcilerindendir kendileri fakat artık işlemci ağırlıklı oyunlarda yetişemiyor. Sizin işlemciniz neydi? GTA 5'e giriyorum şimdi de :)

GTA 5'te de 900p en düşük ayarlar tam darboğaz sınırı :) önce benchmark yaptım ve %100 işlemci kullanımıyla en aşağı %92 ekran kartı kullanımı gördüm, bu halde bile 30 FPS'nin altını görmedim. Serbest modda iken de (yine aynı ayarlar) genel olarak 33 FPS civarında oynadım. Ekran kartı kullanımında da yine %95'in altını görmedim, işlemcim %100 kullanıldığı halde. Sonra ekran kartımın frekanslarını 850MHz çekirdek frekansı, 960MHz bellek frekansı olarak hız aşırttım ve ortalama 40 - 45 FPS civarında oynayabildim. Başka istediğiniz bir oyun var mıdır?

Hocam çok teşekkür ederim geç cevap için kusura bakmayın Ryzen 5 1600 AF'li DDR4 yeni nesil bir sistem toplayacağım ve GT 730 ile idare edeceğim.

Başka bir teste gerek yok ama son bir sorum var sizdeki Fermi model 2 GB VRAM ve 800 MHz Memory Clock'a sahip bendeki ise 4 GB VRAM ve 550 Memory Clock'a sahip sebebi nedir bunun arada performans farkı var mıdır?

Geri
Yukarı