GT 730 Sistem GTA V Kasma Sorunu

berkecanss

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar biliyorsunuz yakın zamanda GTA 5 ücretsiz oldu ben de indirip oynamak istedim. Sorunuz olursa diye sistemimi şimdiden yazıyorum.
Gigabyte H81 anakart i3-4160 ASUS GT 730, 4 GB DDR3 1396.7MHz RAM 1TB Seagate HDD'm var. GTA 5'i makul ayarlarda açtım ve oynamaya başladım (1024X768 Low ayarlar) 50-40 FPS civarı rahat bir şekilde alıyorum ama mapte gezmeye başladığım anda acayip drop yiyorum. Merak edip MSI Afterburner uygulamasından GPU, CPU sıcaklığı ve kullanım oranlarını açtım. GPU kullanımı %96 civarı CPU kullanımı %78 civarı gezerken aniden GPU kullanımı %0-%6-%13-%43 civarına düşüyor aynı anda CPU kullanımın %9-%17 civarına düşüyor. Bu anda RAM-de 350 MB civarı boşluk bulunuyor. Bunların yaşandığı anda FPS 1 - 0'a düşüyor ve kasadan gelen fan sesleri acayip artıyor. Drop girdiği anda disk kullanım ışığının hiçbir şekilde sönmeden yandığını da belirtirim. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı