GT 730 sistemde GeForce Experience kurulamıyor

Pawrien

Decapat
Daha fazla  
Selam. Bu sorunu ben değil, bir arkadaşım yaşıyor ve konuyu ben açmak zorundayım. Sistemde i5 10400F, 8 GB RAM, GT 730 ekran kartı var. Ekran kartı dışında ortalama bir sistem. GeForce Experience uygulamasını kurmak istediğimizde "NVIDIA kurulum programı devam edemiyor. Sistem yapılandırmanız bu kurulum programı tarafından desteklenmiyor" hatası alıyoruz. Bunun sebebi nedir ve nasıl çözebiliriz?
(NVIDIA'nın kendi sitesinden uygun sürücüyü seçip indirdik ve manuel olarak kurmayı denedik fakat yine aynı hatayı vermekte.)
(Resimdeki hata, sürücüyü manuel olarak kurarken karşımıza çıkıyor.)
(Sistemde Windows 10 yüklüydü. Belki işe yarar diye Windows 11 yükledik fakat sorun devam etmekte.)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-06 230734.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-06 230734.png
    243,7 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
391.35 sürümünü destekliyor çünkü ekran kartı en fazla.

391.35 sürümünü destekliyor çünkü ekran kartı en fazla.

Peki, Geforce Experience uygulamasını kuramaz mıyız? İşlevli özellikleri olduğu için kurulması gerekli diye düşünüyoruz.

Siteden sürücü indir onunla beraber kuruluyor.
Nvidia'nın sitesinden uygun sürücüyü indiriyoruz fakat ekteki görselde olduğu gibi hata alıyoruz.

Peki, GeForce Experience uygulamasını kuramaz mıyız? İşlevli özellikleri olduğu için kurulması gerekli diye düşünüyoruz.

NVIDIA'nın sitesinden uygun sürücüyü indiriyoruz fakat ekteki görselde olduğu gibi hata alıyoruz.

Zaten eski bir kart çip krizinde çözüm olarak sunulmuştu piyasaya. Hata alman normal yani kuramazsan zorlama.

GT 730'u destekliyor mu bilmiyorum. 391.35 sürücüsüyle birlikte kurulacak olan GFE'yi kullanmayı deneyebilirsin. Eğer hata verirse desteklemiyor demektir.
Linklerde en yüksek Windows sürümü 10 var ama bizde 11 kurulu. Sanırım sorun çıkartacak.

Geri
Yukarı