Sizce hangi işletim sistemini tercih etmeliyim?

• Windows 10 tabii ki

Oy: 8 34,8%
  • Windows 8.1 donanımına göre en uygun seçenektir

Oy: 4 17,4%
  • Windows 7 senin için en iyisidir. Değiştirmeni kesinlikle tavsiye etmem.

Oy: 11 47,8%

• Oy verenlerin toplamı
    23

BuzzyGamer

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba.
Uzun zamandır Windows 7 Professional kullanıyorum ve artık bıktım :sıkıldım:
Sistemime uygun daha güncel ve performanslı bir işletim sistemine geçmek istiyorum. Windows 8.1 ile Windows 10 arasında kaldım haliyle :kararsız:
Sizce hangisi daha iyi bir tercih olur? Ve neden?

İşletim sistemim şu şekilde;
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E4600 2.40GHz
  • Bellek: 2GB DDR2 800MHz
  • Ekran kartı: 2GB NVIDIA GeForce GT 730
  • Sabit disk: SAMSUNG HD251HJ 233GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba.
Uzun zamandır Windows 7 Professional kullanıyorum ve artık bıktım :sıkıldım:
Sistemime uygun daha güncel ve performanslı bir işletim sistemine geçmek istiyorum. Windows 8.1 ile Windows 10 arasında kaldım haliyle :kararsız:
Sizce hangisi daha iyi bir tercih olur? Ve neden?

İşletim sistemim şu şekilde;
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E4600 2.40GHz
  • Bellek: 2GB DDR2 800MHz
  • Ekran kartı: 2GB NVIDIA GeForce GT 730
  • Sabit disk: SAMSUNG HD251HJ 233GB

Aynı özelliklere yakın kardeşimin laptopu var. Öncelikle W10 dan uzak dur. 4 GB Ram olmasına rağmen gerçekten W7 varken kat kat daha performanslıydı bilgisayar. En mantıklı seçenek W8.1 gibi duruyor. Sıkıldıysan tasarımı da performansı da seni tatmin edecektir. Yardımcı olabildiysem mesajımı beğenmeyi unutmayın ! ☺️

Sisteminiz biraz eski kalabilir ama teknik olarak Windows 10 kullanabilirsiniz. Yalnız HDD ile yavaş gelebilir (Laptopumda olduğu için böyle söylüyorum) o yüzden sisteminiz eski de olsa bir SSD kullanarak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Ekran kartının win10 desteği olduğu için elbette Windows10'a geçmelisin fakat benim makine boştayken 4GB RAM kullanıyor sen 2GB ile nasıl kullanacaksın o sıkıntı. Chrome bile kasabilir.
Çok pahalı değil 15-20TL bir fiyat ile 2GB RAM al, alana kadar win7 de kal. Aldıktan sonra geç.

Windows 10'a geçme. RAM tüketimi fazla olduğu için sıkıntı çıkaracaktır.
Ben de öyle düşünüyorum. Zaten bu yüzden 8.1 ile kararsız kaldım.
Aynı özelliklere yakın kardeşimin laptopu var. Öncelikle W10 dan uzak dur. 4 GB Ram olmasına rağmen gerçekten W7 varken kat kat daha performanslıydı bilgisayar. En mantıklı seçenek W8.1 gibi duruyor. Sıkıldıysan tasarımı da performansı da seni tatmin edecektir. Yardımcı olabildiysem mesajımı beğenmeyi unutmayın ! ☺️
Şimdilik Windows 8.1'e geçmeyi düşünüyorum bende. Windows 7 Professional kullanırken bile Chrome, Firefox ve Opera gibi internet tarayıcıları kasıyor zaten. Windows 10'da daha çok kasar diye düşünüyorum.
Sisteminiz biraz eski kalabilir ama teknik olarak Windows 10 kullanabilirsiniz. Yalnız HDD ile yavaş gelebilir (Laptopumda olduğu için böyle söylüyorum) o yüzden sisteminiz eski de olsa bir SSD kullanarak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.
Şimdilik donanımı arttırmayı düşünmüyorum. Zira piyasa çok pahalı ve benim bunu karşılayacak gücüm yok.
Ekran kartının win10 desteği olduğu için elbette Windows10'a geçmelisin fakat benim makine boştayken 4GB RAM kullanıyor sen 2GB ile nasıl kullanacaksın o sıkıntı. Chrome bile kasabilir.
Çok pahalı değil 15-20TL bir fiyat ile 2GB RAM al, alana kadar win7 de kal. Aldıktan sonra geç.
Dostum sadece ekran kartı önemli değil ki bu konuda. İşlemci ile bellek de çok önemli. Windows 7 Professional kullandığım halde Chrome, Firefox ve Opera gibi internet tarayıcıları kasıyorlar zaten. Ayrıca şimdilik SSD veya RAM alabilecek gücüm de yok. Bu yüzden Windows 8.1 ile Windows 10 arasında kaldım. Bu arada sıfıra 15 - 20 TL'ye RAM bulabiliyorsan, gerçekten helal olsun :). Vatan'da sıfır 2GB DDR2 bellek 200 TL civarında :).

@BuzzyGamer Zaten belirttim RAM'in önemini. İşlemci bunlara nazaran daha önemsiz. 1Ghz hızında olsun yeter. Şuan kullandığın sisteme sıfır parça yapmak ölü yatırım olur o yüzden şuradan fiyatlara göz gezdirebilirsiniz. Yapacağınız 20TL verip şu parçayı kasaya takmak bu kadar basit. Bak bunu da alabilirsin çok alternatif var. Bu dediğimi yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde win10 kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı