GT 730 sisteme Windows 10 kurulur mu?

Uzun süredir Windows 8.1 kullanıyorum ve arayüz olsun, sunduğu imkanlar olsun Windows 10 beni kendine çekiyor. Sistem özelliklerim şöyle: NVIDIA GT 730 ekran kartı, 4 GB DDR2 RAM, AMD Phenom 9750 Quad Core Processor 2.40 GHz 4 çekirdek işlemci, 120GB SATA SSD + 300GB HDD. Sizce Windows 10'a geçiş yaparsam performans düşüklüğü, yavaşlama tarzı şeyler olur mu? Arada bir CS:GO ve LoL oynuyorum. FPS düşüklüğü yaşar mıyım?

Bence kurulur. Eskisi kadar son güncellemeler ile HDD'yi tüketmiyor. HDD sağlığınız iyiyse bir sıkıntı olmaz. 21H1 sürümünü kurmaya dikkat ediniz. Ram kullanımı da 8.1'in 64 bit versiyonunda Windows 10'dan çok aşağı değil bence. 8.1 benim 8 GB ramli laptopumda 1.8 gb tüketiyordu. 10 ise 2-2.1 GB civarı tüketiyor.
Edit: 120GB SSD'niz de varmış şimdi gördüm. O zaman kesin 64Bit Windows 10 Home 21H1'e direk geçin hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.

Bence kurulur. Eskisi kadar son güncellemeler ile HDD'yi tüketmiyor. HDD sağlığınız iyiyse bir sıkıntı olmaz. 21H1 sürümünü kurmaya dikkat ediniz. RAM kullanımı da 8.1'in 64 bit versiyonunda Windows 10'dan çok aşağı değil bence. 8.1 benim 8 GB RAM'li laptopumda 1.8 GB tüketiyordu. 10 ise 2-2.1 GB civarı tüketiyor.
Edit: 120GB SSD'niz de varmış şimdi gördüm. O zaman kesin 64 Bit Windows 10 Home 21H1'e direk geçin hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Teşekkürler hocam zaten SSD almamda ki ana amaç Windows 10'a geçebilmekti.

Eğer SSD ile kullanacaksanız DDR2 4GB RAM'leri dert etmeyin. Uzun zamandır akıcı bir şekilde SSD ve DDR2 4GB RAM ile Windows kullandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı