GT 730 sisteme yayın için işlemci önerisi

PoLyNa

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
işlemci: i5 11400f
ekran kartı: gtx 1060 6gb 32gb
ram: corsair vengeance rgb sl 3600mhz cl18
Meslek
vfx editörü - after effects - blender
Herkese iyi günler.

OBS üzerinden yayın veriyorum 40 50dk arası işlemcim i5 9400F fakat yetersiz gelmeye başladı. 250 MB upload hızım var. 15000 bitratelere çıktığımda yetmiyor 20 25 bin Bitrate'lere çıkmam lazım.

Ben de değiştirmeye karar verdim ama çok fazla bilgim olmadığı için sizlerden yardım almaya karar verdim. Şu an kafamda i7 9700 var.10.nesil i7'den daha iyi gibi geldi yayın için.

Yazmayı unutmuşum yayını kameradan veriyorum. Görüntüyü sdi ile kasaya aktarıyorum. Oyun vs. oynamıyorum ve kasa sadece yayın için kullanıyorum. Oyun vs. oynamıyorum yayında sadece kameradan oluyor. O da sdi ile geliyor. Yani kasa sadece yayın yapacak. Başka işlevi yok

Kasayı AMD ile değiştirme imkanım yok. AMD ile değiştir yazanları aldırış etmeyeceğim.

Bütçeyi çok fazla göz önünde bulundurmadan fikirlerinizi yazarsanız sevinirim ayrıca birkaç sorum olacak onlarada cevap verirseniz sevinirim ve bilgi sahibi olmadığınız.
Sorulara cevap vermezseniz güzel olur.

• İşlemciyi seçerken nelere dikkat etmeliyim? ( yayın için )
  • Yayınlarda işlemci en çok neye önem verir? Yani GHz hızına mı? Çekirdeğe mi yoksa saniyede işlediği işlem sayısına mı?
  • İşlemci bakarken en çok hangi özelliğini dikkat etmeliyim yayın için?
  • Bir de maksimum 1000TL'lik 3 ekran bağlaya bileceğim bir ekran kartı var mı? Yoksa sorun değil.
  • İşlemci değişirse PSU yeterli olur mu?

Sistem özellikleri.

i5 9400F ( değişecek )

GT 730 ekran kartı.

650wt PSU.

MSI B360 PLUS anakart ( linki: https://www.msi.com/Motherboard/B360-Gaming-PLUS )

16 GB 2666MHz CL16 RAM.

Kasayı bilmiyorum.

İyi forumlar ( yarın almaya gideceğim için hızlı cevap verirseniz güzel olur acil )

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı