GT 730 Sistemin Kapanması

AloneMan02

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Merhaba. konuda da belirttiğim gibi ekran kartımı ve RAM miktarını arttırdım.
Oyun oynamak veya performansı arttırmak istedim. Bilgisayarcı ile 8GB RAM ve GT730 sipariş ettik.

Bilgisayar çalıştı ama FIFA 18 açınca 30 saniye sonra bilgisayar aniden çat kapandı. Bazen internet de 1 saatten fazla takılınca ve chrome da fazla sekme filan açınca da kapanıyor. PSU değiştirdik olmadı. Boost markalı 500W taktık yine olmadı.

Farklı RAM denedik yine olmadı. Ayrıca ekran kartı takılıyken aygıtı devre dışı bırakınca hiç kapanmadı. Yani ekran kartına yük binince kapanıyor. Hiçbir parçada ısınma yok hepsi normal. Yeni bir ekran kartı sipariş etti haftaya gelecek AMD olsun dedim. Lütfen yardım edin sorun ne olabilir? Teşekkürler(n)
Sistem:
Win 10 64 bit /
Core i3 4130 3.4 GHz /
Anakart: Casper kendi anakartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında kapanıyorsa, yük altında PSU yetersiz geliyor olabilir.

500W markası belli olmayan bir PSU sandığından ne kadar verimsiz bir performans verebilir ki sayın moderatörüm :LOL: Bence GT 730'da sorun vardı.. AMD veya yeni alacağınız ekran kartında bu sorunu yaşamayacağınızı umuyor ve sanıyorum..

Yük altında kapanıyorsa, yük altında PSU yetersiz geliyor olabilir.
Ama en az 3 PSU denedik. 500W denedik yine olmadı hem de 2 tane.

500W markası belli olmayan bir PSU sandığından ne kadar verimsiz bir performans verebilir ki sayın moderatörüm :LOL: Bence GT 730'da sorun vardı.. AMD veya yeni alacağınız ekran kartında bu sorunu yaşamayacağınızı umuyor ve sanıyorum..
İnşallah. Bende ilk önce PSU diye düşündüm 3-4 tane denedik hepsinde aynı sorun oluştu. Son kullandığım Boost marka 500W PSU.

Peki sistemi onboard şekilde denediniz mi hocam? Yani onboard birimden açıp birkaç saat Chrome vs. işlem yaptıktan sonra da yine kapanıyor mu? Eğer kapanmıyorsa ekran kartında sorun mevcuttur.

Peki sistemi onboard şekilde denediniz mi hocam? Yani onboard birimden açıp birkaç saat Chrome vs. işlem yaptıktan sonra da yine kapanıyor mu? Eğer kapanmıyorsa ekran kartında sorun mevcuttur.
Microsoft'un kendi ekran kartını yani GT730 devre dışı bırakınca hiçbir şekilde kapanmadı denedim. Hatta FIFA' yı açtım kastı tabi ama hiç kapanmadı reis.

Microsoft'un kendi ekran kartını yani GT730 devre dışı bırakınca hiçbir şekilde kapanmadı denedim. Hatta FIFA' yı açtım kastı tabi ama hiç kapanmadı reis.

Sorun ekran kartından kaynaklı hocam. Kart değişimi sonrası probleminiz kalmayacaktır :) Zira 500W PSU'dan kaynaklı desek, GT730 450W PSU da bile sorunsuzca çalışabiliyor. Yeni kartınız geldiğinde sorununuz gidecektir.
Hayırlı olsun şimdiden iyi forumlar :)

En güncel sürücüleri indirin. Windows sürümünüz nedir? Windows'u nereden aldınız?
@Dutchman mesaj yazmadan önce kuralları okuyun.

Sorun ekran kartından kaynaklı hocam. Kart değişimi sonrası probleminiz kalmayacaktır :) Zira 500W PSU'dan kaynaklı desek, GT730 450W PSU da bile sorunsuzca çalışabiliyor. Yeni kartınız geldiğinde sorununuz gidecektir.
Hayırlı olsun şimdiden iyi forumlar :)
Eyvallah kardeşim cevapladığın için , içim rahatladı 1 aydır bununla uğraşıyorum 2 tane 500W denedik yine olmamıştı belliydi zaten. Ekran kartı sorunlu olunca ve yük alınca bilgisayar ı kapatıyor demek ki.

En güncel sürücüleri indirin. Windows sürümünüz nedir? Windows'u nereden aldınız?
@Dutchman mesaj yazmadan önce kuralları okuyun.
Kardeşim herşey güncel. Özellikle sürücülerin ve Windows 10' un sürücülerini tam dikkat ettim ve güncelledim. Windows 10 Pro 64 bit. Ayrıca Windows 10 orjinal kendi güncellemesi ile yükseltmiştim.

Sürücüleri nereden güncellediniz? Driver Booster gibi bir program kullandınız mı? Ekran kartının üstündeki başka bir çıkıştan görüntü almayı dener misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı