GT 730'lu sistemde ekranın alt kenarında çizgi çıkıyor

justalkyone

Hectopat
Daha fazla  
2 ay öncesine kadar GT 730'lu bir sistem kullanıyordum ve Ryzen 3 2200G'ye geçiş yaptım ve bir süre sonra ekteki gibi ekranımın alt kenarında şerit çıkmaya başladı, Windows açıldıktan birkaç dakika sonra geçiyor çizgiler ancak içimde bir kuşku uyandırdı, bunun sebebi ne olabilir? Not: Sistem değiştirdikten sonra diski hiçbir şekilde formatlamadım, güvenli modda DDU ile tüm Intel NVIDIA AMD sürücüleri silip sıfırdan AMD driveri kurdum.

Şunu da ekleyeyim, eski sistemimde iken RX 570 almıştım ve elimdeyken bir arıza oldu driver yüklendiğinde ekran gidiyordu komple, acaba o arıza olduğunda bir dosya bozulmuş olup şimdi yine aynı marka Vega 8 çip kullandığım için tetikleniyor olma ihtimali var mıdır?

Bu arada ekran ile ilgili bir problem olamaz kuşkusuz eminim.

Dosya Ekleri

• IMG_3824.jpeg
    IMG_3824.jpeg
    123,1 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_3825.jpeg
    IMG_3825.jpeg
    132,7 KB · Görüntüleme: 28
  • F2ABDC97-84A3-47C3-9826-650E558AB1E7.jpeg
    F2ABDC97-84A3-47C3-9826-650E558AB1E7.jpeg
    438,1 KB · Görüntüleme: 23
2 ay öncesine kadar GT 730'lu bir sistem kullanıyordum ve Ryzen 3 2200G'ye geçiş yaptım ve bir süre sonra ekteki gibi ekranımın alt kenarında şerit çıkmaya başladı, Windows açıldıktan birkaç dakika sonra geçiyor çizgiler ancak içimde bir kuşku uyandırdı, bunun sebebi ne olabilir? Not: Sistem değiştirdikten sonra diski hiçbir şekilde formatlamadım, güvenli modda DDU ile tüm Intel NVIDIA AMD sürücüleri silip sıfırdan AMD driveri kurdum.

Şunu da ekleyeyim, eski sistemimde iken RX 570 almıştım ve elimdeyken bir arıza oldu driver yüklendiğinde ekran gidiyordu komple, acaba o arıza olduğunda bir dosya bozulmuş olup şimdi yine aynı marka Vega 8 çip kullandığım için tetikleniyor olma ihtimali var mıdır?

Bu arada ekran ile ilgili bir problem olamaz kuşkusuz eminim.

Siz de demişsiniz hem AMD hem de NVIDIA var sizde. NVIDIA'nın sürücüsünü kurun ve deneyin. Bu tür işlemler yapıldıktan sonra bilgisayarcıların dediği gibi formatlanması lazım. Siz bir formatlayın belki olur. Bazı monitörlerde (-) işaretli tuş var onlara basınca düzeliyor. Sizde varsa bir deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı